„Ziemia Łomżyńska” – magia Podlasia w mobilnym przewodniku

Powiat łomżyński – unikalne w skali kraju walory przyrodnicze i krajobrazowe, zróżnicowane środowisko naturalne i czystość powietrza. Tak w wielkim skrócie można opisać charakterystyczne cechy tej części Podlasia. Czym jeszcze może się pochwalić Ziemia Łomżyńska? Wystarczy zajrzeć do aplikacji mobilnej pod taką samą nazwą, aby sprawdzić, czym przyciąga i co oferuje ten niezwykły zakątek. W aplikacji, stworzonej przez firmę Amistad Group, opartej na autorskiej technologii Treespot, prezentowane są atrakcje z siedmiu gmin: Przytuły, Jedwabne, Wizna, Piątnica, Łomża, Miastkowo, Śniadowo.


Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Obiekty znajdujące się w aplikacji podzielone zostały na kilka najważniejszych kategorii. Znaleźć tu możemy noclegi, punkty gastronomiczne, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz oczywiście zabytki. Każdy obiekt ma także swoją wizytówkę, która zawiera dane teleadresowe oraz kilka słów opisu. Aby znaleźć interesujące nas miejsce można posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i może działać także w trybie offline. Aby w pełni z niej korzystać nie jest zatem potrzebne ciągłe połączenie z Internetem.

Mobilny przewodnik w estetyczny i przejrzysty sposób prezentuje najważniejsze atrakcje i walory przyrodnicze z terenu gmin objętych projektem. Jest łatwy w obsłudze i bezpłatny, co w zasadniczy sposób wpływa na jego atrakcyjność.

Aplikacja jest dostępna w Google Play.

Aplikacja została opracowana w ramach projektu pt. „Mobilny system informacji turystycznej LGD Sąsiedzi”. Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technologia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>