Mazury idealnym miejscem na udany wypoczynek

Szukając miejsca na wakacje nie trzeba wykraczać poza granice Polski. Znajduje się tutaj wiele ciekawych regionów doskonale nadających się na zarówno rodzinny wypoczynek jak i dla poszukujących upragnionej ciszy oraz spokoju. Takim właśnie miejscem są polskie Mazury znajdujące się w północno-wschodniej części kraju wśród przepięknej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich leżącej na Pojezierzu Mazurskim.

Region Mazur charakteryzuje się niezwykłym bogactwem i różnorodnością przyrody. Ze względu na swoje malownicze położenie wśród licznych jezior, rzek, kanałów oraz Zalewu Wiślanego należy do jednych z najpiękniejszych miejsc w Europie. Jest to jeden z popularniejszych regionów wypoczynkowych w Polsce, odwiedzany rocznie przez kilka milionów turystów. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów jest Grunwald – miejsce, gdzie znajduje się pole słynnej bitwy podczas której wojska polsko-litewskie wygrały starcie z wojskami krzyżackimi.

Na obszarze całych Mazur znajduje się wiele większych jak i mniejszych nadjeziornych miejscowości oferujących wiele różnorodnych atrakcji. W takich miejscach jak Giżycko czy Ostróda można uprawiać przeróżne formy aktywnego wypoczynku począwszy od żeglarstwa, kajakarstwa po windsurfing czy narciarstwo wodne. Znajduje się tu również wiele miejsc dla amatorów wędkarstwa oraz nurkowania. Piękno krajobrazu oraz przyrody z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom pieszych wędrówek czy szlaków rowerowych. Ofertę wypoczynkową wielu mazurskich miejscowości można znaleźć na stronie www.casamundo.pl.

Mazury słyną również ze swoich imprez kulturalnych skupiających co roku wiele osób z całego kraju jak i z zagranicy. Do tego warto wybrać się na jeden z popularnych kiermaszy czy festynów. Do najciekawszych imprez cyklicznych należą Międzynarodowy „Piknik County“ w Mrągowie czy Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Złota tarka“ w Iławie. Jest tutaj również coś dla amatorów piosenki i poezji jak Festiwal Muzyki Rockowej w Węgorzewie czy „Przystanek Olecko“ prezentujący spektakle teatralne oraz koncerty poezji śpiewanej.

Bez wątpienia wakacje w regionie polskich Mazur zapewnią każdemu różnorodne atrakcje oraz niezapomniane wspomnienia. To miejsce, gdzie będzie się chciało jeszcze wiele razy wracać!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mazury idealnym miejscem na udany wypoczynek

  1. Posiadamy tak bogate walory krajobrazowe oraz możliwość do uprawiania turystyki aktywnej w naszym kraju (w tym wypadku Mazury) a zbyt często wybieramy wyjazdy za granicę:) Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomi naszych „bogactw”. Podrawiam:)

  2. Michał pisze:

    Mazury idealnym i moim ulubionym miejscem na wypoczynek, jak na fana sportów wodnych przystało:)

  3. Albin pisze:

    Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nigdzie nigdy tak nie wypocząłem, jak na Mazurach i to nie biernie leżąc nad jeziorem. Przez cały ten czas żeglowałem po Mazurach, co sprawiało mi niezwykłą frajdę. Od 17 lat jestem żeglarzem z wielką pasją. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>