Mobilne zabawy z questami w okolicach Żywca

Questing jest zjawiskiem wywodzącym się ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce pojawił się kilka lat temu. Nawiązuje on do tradycji podchodów i gier terenowych.Obecnie dzięki rosnącej popularności smartfonów i powszechnym instalowaniu w telefonach modułu GPS ta edukacyjna zabawa może być realizowana także poprzez aplikacje mobilne. Aplikacje questowe łączą funkcje turystyczne – zwiedzanie regionu – z zabawą i edukacją. To atrakcyjna forma zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Aplikacja mobilna Żywieckie Questy proponuje turystom zwiedzanie terenów żywiecczyzny w nowoczesny i interesujący sposób. Questy, czyli wierszowane zagadki, prowadzące użytkownika po poszczególnych atrakcjach okolicy, dostarczają mnóstwa rozrywki oraz wiedzy na tematy związane z regionem. Żywieckie Questy zawierają zadania związane z gminą Łękawica, Gilowice, Ślemień oraz Świnna, które są malowniczo położone w otoczeniu pasm górskich – to tutaj właśnie rozciąga się Beskid Mały i Beskid Żywiecki.

Amatorzy aktywnego zwiedzania mają do wyboru cztery questy o zróżnicowanej tematyce. Po gminie Ślemień poprowadzi nas quest „Jak to w państwie ślemeńskim bywało”, Świnnę zwiedzimy „Spacerem po zboczach Łyski”, „W drodze do zamczyska” zapoznamy się z terenami gminy Łękawica, a wraz z questem „W sercu Rychwałdu” poszukamy tajemnic gminy Gilowice.

Każda gra questowa składa się z kilku etapów, zawierających zadania. Odnalezienie właściwej lokalizacji oraz rozwiązanie zagadki wiąże się z przejściem do następnego etapu. Za rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie questu użytkownik zdobywa nagrodę – dyplom, który może udostępnić swoim znajomym. Przy każdym queście podana jest jego długość oraz szacowany czas przejścia. Aplikacja wyświetla także jego początek, nie ma zatem żadnego problemu z odnalezieniem właściwej drogi do punktu startu. Także w trakcie zabawy wykorzystywana jest technologia GPS, dzięki której użytkownik widzi nie tylko swoje położenie, ale też jest informowany o dotarciu do punktu docelowego, w którym czeka na niego zadanie. Uczestnik zabawy może także podejrzeć położenie questów na mapie lub wybrać daną pozycję z listy.

Aplikacja zawiera także planer, do którego użytkownik może dodać interesujące go treści. „Żywieckie Questy” do prawidłowego działania nie wymagają połączenia z internetem. Łączoność jest potrzebna jedynie do przeprowadzenia aktualizacji. Mobilne questy zostały stworzone na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

Więcej informacji

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technologia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>