Nowa aplikacja Traseo już jest!

Po długim czasie oczekiwania wprowadziliśmy do Google Play naszą aplikację – Traseo 2, bo taka jest oficjalna nazwa, zastąpiła wysłużone Traseo, które powoli będzie odchodzić do lamusa. Mamy nadzieję, że szybko przekonacie się o zaletach nowej wersji i zaczniecie z niej aktywnie korzystać. Sporo w niej nowości w porównaniu do starszej wersji – przede wszystkim posiada świetną wyszukiwarkę tras w pobliżu i oczywiście zawiera dawne funkcje: nagrywanie, pobieranie oraz odtwarzanie tras – także ulepszone.

Pierwszym ekranem, jaki powita Was po starcie aplikacji jest lista tras w pobliżu – jeśli tylko macie połączenie z Internetem, wyświetlą się Wam trasy ułożone według domyślnych filtrów. Jeśli chcecie zmienić kryteria wyszukiwania wystarczy kliknąć na symbol lupki. Aplikacja automatycznie zlokalizuje Was na mapie, tutaj możecie także ustalić kryteria wyszukiwania. Lista wyszukanych tras podzielona jest na strony – w miarę przewijania ekranu będziecie przechodzić na kolejne. Wyświetlą się one w nagłówku. Jeśli zechcecie podejrzeć wyszukane trasy na mapie, kliknijcie na przycisk „Mapa”. Pojawią się na niej te trasy, które poprzednio widzieliście na liście.

Przykład: przeglądając trasy na liście doszliście do trzeciej strony. Chcecie podejrzeć ich dokładną lokalizację na mapie, więc klikacie na przycisk „Mapa”. Tam pojawiają się trasy ze strony trzeciej, co także jest zakomunikowane na dolnej belce. Także tutaj możecie przewijać widok mapy (zmieniać strony) i wyszukiwać kolejne trasy.

Na mapie trasy są zaznaczone balonikami z symbolami kategorii. Gdy klikniecie na balonik pokaże Wam się przebieg trasy. Jeśli chcecie ją dokładniej zbadać wystarczy kliknąć na jej nazwę nad balonikiem lub na górnej belce.

Jest to największa zmiana, jaką przeszło Traseo, dlatego też nieco szerzej ją opisaliśmy. Jeśli będziecie mieć problemy z którąkolwiek z funkcjonalności, śmiało do nas piszcie :)

Aplikacja do pobrania z Google Play

Ten wpis został opublikowany w kategorii Traseo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Nowa aplikacja Traseo już jest!

 1. Jakub pisze:

  Hmm, mam mieszane uczucia.
  Nie mogę znaleźć pewnych funkcji więc chyba przydałaby się jakaś instrukcja.

  Zalety:
  +lepszy interfejs

  Wady:
  -brak wyboru map (chyba tylko Google Maps – tak to wygląda, wolałem OSM )
  -nie ma (bądź nie umiem) nagrywać trasy tak aby jednocześnie widoczny był ślad wybranej trasy
  -pobrane trasy nie pokazują się w menu tras „w telefonie”

  Mam nadzieję, że to wersja rozwojowa i kolejne funkcje będą niedługo dostępne.

  • Traseo pisze:

   Dziękujemy za uwagi, od razu odpowiadamy:
   - wybór map pomiędzy OSM a GM zostanie niedługo wprowadzony
   - nagrywanie trasy po śladzie – zapisane w zadaniach do zrobienia
   - pobrane trasy pokazują się w zakładce „Pobrane”, natomiast w zakładce „Moje tarsy”->”W telefonie” znajdują się trasy nagrane przez nas

   jak najbardziej ta wersja jest rozwojowa, wszelkie sugestie rozpatrujemy na bieżąco :)

  • Traseo pisze:

   Witamy ponownie, nawigacja po śladzie została wprowadzona, prosimy o wyrażenie swojej opinii :)

   • Jakub pisze:

    Opinię wrzuciłem wcześniej w GooglePlay (jak najbardziej pozytywną), ale ostatnio przeszkadza mi pewien szczegół w aplikacji, a mianowicie kolejność tras w zakładce „Na traseo.pl”. Wydaje się być przypadkowa, brakuje też filtrowania własnych tras w aplikacji.
    Inny problem to nazwy tras. W aplikacji nie można zmienić nazwy trasy. Można to zrobić na Traseo.pl, ale w telefonie i tak zostaje stara nazwa.
    Wszystko to nieco utrudnia zarządzanie swoimi trasami i na peno można to jakoś poprawić. Póki co Traseo pozostaje moją ulubioną aplikacją na rower.

 2. mirekblabier pisze:

  Witam
  Od początku brakuje mi jednej funkcji, mianowicie nawigowania między waypointami.
  Nie ma opcji naniesienia waypointów podczas używania nawigacji. Proponuję podglądnąć jak to jest rozwiązane w aplikacji TrekBuddy, oczywiście nie namawiam do plagiatu.
  Pozdrawiam

 3. pit pisze:

  brakuje mi funkcji „wyślij”. Tzn. jest wyślij automatycznie, ale w czasie wysyłania wyłączył mi się telefon i trasa nie została wysłana. A teraz mam ją na telefonie ale nie mogę wysłać. Jest jakaś możliwość wysłania tej trasy? Jak na razie mam mieszane uczucia. Oczywiście interfejs jest dużo lepszy, lepiej dodaje się waypointy ale brakuje funkcji w ustawieniach i starych map osm, które według mnie są lepsze dla rowerzystów.

 4. jbrz pisze:

  Podobnie jak inni mam mieszane odczucia. Postęp, ale chyba skierowany w stronę „bawiących się smartfonami”. Mam nadzieję, że po jakimś czasie będziemy mieli przede wszystkim użyteczną, praktyczną i intuicyjną aplikację a nie efektowną jak to jest na dzisiaj. Ponadto żre dane.
  Gdybym miał zapłacić za aplikację Traseo to kupiłbym Traseo 1. Proszę zostawcie go (traseo 1), to bardzo dobra aplikacja.

  • Traseo pisze:

   Dzień dobry, dokładamy wszelkich starań, aby aplikacja była przede wszystkim użyteczna, ale także nowoczesna. Bierzemy pod uwagę każdą opinię, ponieważ chcemy, aby użytkownicy byli zadowoleni. Jeśli ma Pan uwagi odnośnie działania Traseo, prosilibyśmy o ich szczegółowy opis na kontakt@traseo.pl

 5. randal pisze:

  Nie umiem zapisać nagrywanej trasy. czarna dziura. Przeszukałem całe menu i nic pasującego nie odnalazłem. Czarna dziura. Brak instrukcji.

  • Traseo pisze:

   Dzień dobry, nagraną trasę zapisuje się po jej zatrzymaniu. Czyli najpierw, klikamy podczas nagrywania na symbol pauzy, a później symbol „stop”. Później przechodzimy do okna uzupełniania danych o trasie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>