Śniegołazy 2016

Pora znowu wyciągnąć najcieplejsze swetry! W tym roku, już po raz jedenasty,  rzucamy wyzwanie mrozom. W nocy z 27 na 28 lutego uczestnicy Śniegołazów przejdą pieszo czerwony Szlak Kaszubski na odcinku Kartuzy-Skorzewo, Skorzewo-Kartuzy.   Śniegołazy to jeden z największych nocnych marszów długodystansowych, który odbywa się na Pomorzu. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników pieszych wędrówek. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do przejścia około 50 km.

Oprócz tego muszą pokonać własne słabości, niskie temperatury i – mamy nadzieję – ogromne ilości śniegu.  Dwie grupy piechurów wystartują równocześnie z obu przeciwległych krańców trasy. Spotkają się w połowie drogi, a następnie każda podąży w kierunku, z którego nadeszła grupa idąca z naprzeciwka. W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło 140 osób. Z roku na rok uczestników jest coraz więcej.  Udział w wydarzeniu jest darmowy. Więcej informacji o Śniegołazach na Facebooku.

*** Organizatorem Śniegołazów jest Akademicki Klub Kadry GDAKK – klub turystyczny działający przy Politechnice Gdańskiej w ramach Oddziału Studenckiego PTTK w Gdańsku. Zrzesza miłośników każdego rodzaju turystyki: pieszej, górskiej, rowerowej, pasjonatów żeglarstwa czy kajakarstwa. Dwa razy w roku przeprowadza Kurs Organizatora Turystyki PTTK. Przygotowuje rajdy piesze, a także  szereg imprez na orientację: Kaszubską Włóczęgę, Puchar GDAKKa czy Sukkub.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Patronaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Śniegołazy 2016

  1. GR3miasto pisze:

    Idziemy, idziemy, oby tylko świeżo napadany śnieg się utrzymał, bo w innym przypadku będą to „błotołazy”.
    ps. Czy PKP podstawi jakiś dodatkowy wagon dla grupy jadącej do Skorzewa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>