Komunikaty głosowe w aplikacji Traseo

Nowości, nowości! Na razie w wersji na Androida, ale wkrótce dołączy także iOS :) wprowadziliśmy komunikaty głosowe, które poinformują Was, że jesteście już na trasie bądź też, że właśnie z niej zeszliście. A prowadzić Was będzie Gaja, nowa twarz, a raczej głos – Traseo ;)


Komunikaty głosowe wprowadziliśmy w odpowiedzi na Wasze sugestie odnośnie ulepszenia aplikacji. Nie są to wskazówki, jakie znacie z nawigacji samochodowych typu: „za 200 metrów skręć w lewo”, ale proste sygnały, które pomogą Wam w podążaniu trasą, ale jednocześnie nie będą zbyt nachalne. Pojawiły się zatem dwa komunikaty – informujące o wejściu na trasę oraz o przebywaniu poza trasą. Ustawione są odpowiednio na 20 i 100 metrów, co wydaje nam się optymalnym rozwiązaniem. Mamy nadzieję, że Gaja i jej podpowiedzi będą Wam dobrze służyć w traseowaniu :)

Co poza tym nowego w aplikacji Traseo na Androida:

- przyciski przybliżenia i oddalenia mapy,
- blokowanie wygaszania ekranu,
- wyświetlanie rozmiarów map,
- zapisywanie tras jako prywatnych,
- zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem trasy.

Czekamy oczywiście na Wasze dalsze sugestie, a w razie jakichkolwiek problemów, służymy pomocą: kontakt@traseo.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Traseo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Komunikaty głosowe w aplikacji Traseo

 1. Mariusz pisze:

  Bojkotuję aplikację mobilną, dopóki nie zrobicie zoomowania mapy scrollem myszy w przeglądarce desktopowej. ;)

 2. mnp21 pisze:

  A jak te sygnały wyłączyć? Bo jak jadę, to co 5 minut „jesteeeeś pooza trasą”, „jesteś na trasie” i to trochę wkurza. Próbowałem wyciszyć telefon, ale jakoś aplikacja radzi sobie z opcjami…

  • Traseo pisze:

   niebawem pojawi się nowa wersja aplikacji, która będzie miała zwykłe sygnały dźwiękowe. Jeśli jednak te również będą przeszkadzać będzie je można wyłączyć w oknie podążania trasą (w prawym górnym rogu będzie menu z wyborem opcji – trzy pionowe kropki) :)

   • mnp21 pisze:

    To fajnie, a tak mi się jeszcze nasunęło – dlaczego czasem nie da się kliknąć przycisku „podążaj trasą” a czasem się da? Od czego to zależy?

    • Traseo pisze:

     W starszej wersji aplikacji przycisk podążania trasą był nieaktywny, jeśli już inna trasa była „podążana”. Teraz pojawia się stosowny komunikat o konieczności zakończenia poprzedniej czynności. Niemniej jednak, gdyby miał Pan problemy z tą akcją prosimy o mail na kontakt@traseo.pl ze screenami i szczegółowym opisem problemu, pomożemy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>