XXVIII Maraton „50tka Świętokrzyska” – 27-28.05.2017

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek i biegowych treningów na najstarszą w regionie długodystansową imprezę turystyczną. Mowa oczywiście o maratonie „50-tka świętokrzyska”, który z każdym rokiem przyciąga coraz więcej miłośników pieszych wędrówek w malowniczej scenerii Gór Świętokrzyskich. W tym roku odbędzie się już XXVIII edycja maratonu, który wyruszy 27 maja, ale trzeba być czujnym i już 10 kwietnia o godzinie 20.00 dokonać rejestracji swojego udziału w imprezie na stronie www.50swietokrzyska.pl.

Tegoroczna trasa przebiega z Rakowa przez Górę Sterczynę, Górę Jaźwinę, Górę Igrzyczną, Widełki, Górę Zamczysko, Górę Kiełków, Złotą Wodę, Wał Małacentowski, Kobylą Górę i Święty Krzyż aż do miejscowości Huta Stara znakowanymi szlakami turystycznymi.

Każdy maratończyk otrzyma mapę z opisem trasy, numer startowy oraz wiele gadżetów ułatwiających udział w imprezie. Na trasie Maratonu czekają 3 punkty kontrolne, które będą zaopatrzone w wodę, słodycze, owoce a jednym z punktów kontrolnych będzie rozdawany ciepły posiłek w postaci zupy. Za ukończenie trasy na każdego będzie czekał kamienny medal z wyjątkową grafiką.

Dystans 50 kilometrów w majowy weekend jest dobrą okazją do sprawdzenia swoich możliwości i wytrzymałości, a przede wszystkim do poznania walorów turystyczno-krajoznawczych regionu świętokrzyskiego.

Każdy kto pozostanie na wręczenie medali w dniu 28 maja, będzie miał możliwość bezpłatnego zwiedzenia Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej – jednej z głównych atrakcji Gminy Bieliny.

 

Formularz rejestracyjny znajduje się pod tym linkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Patronaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>