Hajda na Koń (Susiec - Horyniec Zdrój)

Dodano 25 listopada 2011 przez rysowanie
Hajda na Koń (Susiec - Horyniec Zdrój)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6248
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 93,3 km
  • Przewyższenie: 134,18 m
  • Suma podejść: 418,3 m
  • Suma zejść: 414,88 m
  • Data: 25 listopada 2011
  • Lokalizacja: Polska, podkarpackie, Susiec
54146
młyn w Młynkach
czynny młyn w Młynkach koło Narola
54147
rowerem do Horyńca
Znajomi na rowerach
54149
Cerkiew w Nowym Bruśnie
Cerkiew w Bruśnie Nowym – dawna drewniana cerkiew greckokatolicka p.w. św. Paraskiewii wzniesiona w 1676r. przez budowniczego Stefana Semonowicza z Płazowa. Cerkiew jest konstrukcji zrębowej, trójdzielna. W 1903r. przebudowano bryłę budowli – wzniesiono nowy babiniec, zmieniono profile dwóch kopuł.
Od 1947r. była nie użytkowana i została przyjęta na Skarb Państwa. W 2000r. rozpoczęto remont, cerkiew została pokryta nowymi gontami.
54150
widok z wału Huty Różanieckiej
Widok na Roztocze z Wału (wzgórza) Huty Różanieckiej
54152
Bunkier Linii Mołotowa
Bunkry Linii Mołotowa.
54153
Cerkiew w Radrużu
Cerkiew w Radróżu p.w. św. Paraskewy – wzniesiona została ok. XVI w. Całość otoczona jest murem z kamienia z poł. XIX w. W roku 1648 cerkiew ozdobiono polichromią.
W latach 1964 – 1966 przeprowadzony był gruntowny remont cerkwi. Wybudowana została przez zawodowych mistrzów ciesielstwa późnogotyckiego.
54154
Stawy w Rudzie Różanieckiej
Stawy w Rudzie Różanieckiej z możliwością łowienia ryb
54155
Ogier w Polance
Stadnina znajduje się ok. 23 km od Suśca. W stadninie znajdują się 22 konie rasy małopolskiej. „Polanka” prowadzi zajęcia na koniach zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy zapewniają pełny komfort nauki i doskonalenia jazdy konnej.
54374
Pomnik św. Floriana
Pomnik św. Floriana patrona Narola na tle Urzędu Miasta Narol, Ratusza.
54376
Pałac w Narolu
Rowerami po Roztoczu
54377
Kościół w Lipsku
Kościół w Lipsku
Trasa prowadzi asfaltowymi drogami przez tereny wschodniej Polski. Są to obszary mało zaludnione w większości zalesione. Tytuł nawiązuje do obrony wschodnich rubieży ojczyzny oraz koni w usytuowanej w głębi lasów stadninie "Polanka". Znajdują się w niej 22 konie rasy małopolskiej. Można tam skorzystać z nauki jazdy. Nad samą granicą z Ukrainą położona jest przepiękna Cerkiew p.w. św. Paraskewy w Radrużu. Całość otoczona jest murem z kamienia z poł. XIX w. W roku 1648 cerkiew ozdobiono polichromią. Główne miasto leżące na trasie Horyniec Zdrój słynie z ośrodków uzdrowiskowych. Cała trasa jest długa, ale napawa sentymentem do minionych lat. Z ciekawostek można dodać że koło miejscowości Polanka Horyniecka znajdują się dostępne lecz niezagospodarowane Bunkry Linii Mołotowa. Trasę polecam osobom pokonującym na rowerach długie dystanse. Kierunek jazdy od Nowego Brusna do Horyńca Zdroju polecam w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara gdyż na tym odcinku znajduję się duża różnica poziomów i lepiej pokonać ją z góry niż pod górę. Życzę miłej jazdy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
bambi2
21 maja 2020 bambi2 napisał:
trasa świetna, region na rowery bardzo dobry
kys30
9 listopada 2015 kys30 napisał:
Ciekawy opis i trasa
r_krzysztof
3 listopada 2013 r_krzysztof napisał:
fajna trasa...kiedys chcialbym tam sie przejechac
onioni
23 stycznia 2012 onioni napisał:
Fajny teren. Mam zwyczaj raz/dwa razy do roku robić podobną trasę ze Zwierzyńca. Jeden z wariantów: http://traseo.pl/rysuj-trase/5866 Jak pojechałeś/aś tamtędy kolarką to masz stalowe nadgarstki :) Np: - Odcinek pomiędzy Rudą i Hutą Różaniecką - Łówcza - Nowe Brusno - Za zalewem z Horyńca do Radruża Jest tego cała masa. Jeśli to był jednak góral, to "Kolarstwo szosowe" jako rodzaj aktywności jest niedobre.
stokrotka21
1 grudnia 2011 stokrotka21 napisał:
Myślę że droga którą jechałaś ma też swoje plusy ponieważ oglądałas wsie. Jest jednak zbyt ruchliwa szczególnie od Werchraty do Horyńca. Tędy którędy proponuję, trasa ma inny charakter. Też są wsie ale trasa bardziej prowadzi po lesie bez samochodów. Drogi na rowery wybrałem asfaltowe. Ominąłem piaszczyste koło Polanki Horynieckiej. Więc są dobre, tylko dla niektórych daleko. Jest też podjazd na samym początku pod Górę w Hucie Różanieckiej - trudno. Koło Nowin Horynieckich dostosuj kierunku jazdy na wskazany w opisie. Dla mnie najciekawsza jest sama stadnina Polanka. Jak chcesz się znaleźć 50 lat temu to tam wstąp - poczujesz ten świat.
faramka
28 listopada 2011 faramka napisał:
Ciekawa propozycja trasy. W zeszłym roku przejechałam z Suśca do Horyńca, ale bardziej głównymi drogami (z Narola przez Wolę Wielką, Werchratę i Dziewięcierz). Jak wyglądają leśne drogi pomiędzy Hutą-Szumy a Narolem oraz Hutą-Złomy a Brusnem? Czy nie są zbyt uciążliwe?
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta