Rumia - Władysławowo

Dodano 30 maja 2021 przez aplikację Android
Rumia - Władysławowo
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

212992
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.9
  • Dystans: 36,8 km
  • Czas trwania: 6 h 3 min
  • Średnia prędkość: 6,07 km/h
  • Przewyższenie: 86,76 m
  • Suma podejść: 624,15 m
  • Suma zejść: 635,67 m
  • Data: 30 maja 2021
1200724
Kazimierz
Koniec Rumii, poczatek Kazimierza- trasa R10 w kierunku Władysławowa
1200725
Kazimierz/Rumia
Koniec Rumii, poczatek Kazimierza- trasa R10 widok w kierunku Rumii
1200726
Trasa R10 Kazimierz (Rumia) kier Władysławowo
Koniec Rumii, początek Kazimierza - trasa R10 w kierunku Władysławowa
1200727
Beka, rz. Reda
Most nad rzeką Redą. Rezerwat Beka
1200728
rezerwat Beka
Rezerwat Beka
1200729
Rezerwat Beka
Rezerwat Beka , most nad rz, Redą
1200730
rezerwat Beka
Widok na rezerwat Beka
1200731
Osłonino
1200732
Rzucewo
Rzucewo, zjazd do mariny
1200733
Rzucewo
pas nadmorski Rzucewo
1200734
Rzucewo
widok na zatokę
1200735
30_05_2021_12_52_59
1200736
rzucewo las
1200737
Rzucewo las
1200738
Mostek nad kanałem
Mostek nad kanałem melioracyjnym
1200739
las koło Rzucewa
uroczy krótki leśny odcinek trasy
1200740
Plaża w Pucku
Plaża w Pucku, oblegana przez kite'owców
1200742
Puck, Mariusz Zaruski
Puck Marina, Mariusz Zaruski
1200743
Parking nad zatoką
Parking z widokiem na zatokę i półwysep helski
1200744
Parking na trasie Puck-Władysławowo
Parking na trasie Puck-Władysławowo. Widok na zatokę Pucką
1200745
R10, ściezka rowerowa do Władysławowa
Ścieżka rowerowa do Władysławowa
Początek trasy - dworzec PKP Rumia. Kierujemy się na Kazimierz- tam włączamy się do międzynarodowej trasy rowerowej R10. Przejeżdżamy przez rezerwat Beka. Utworzony w 1988r na obszarze blisko 200ha obejmujący ujście rzeki Redy do zat.Puckiej. Walory przyrodnicze:
• cenne gatunki flory: znajdują się tu wyjątkowo cenne i rzadkie zbiorowiska słonoroślowe, obejmujące 17 gatunków solniskowych m.in.: sit Gerarda Juncus gerardi , mlecznik nadmorski Glaux maritima, babka nadmorska Plantago maritima, świbka nadmorska Triglochin maritima, oczeret Tabernaemontana Schoenoplectus tabernaemontani, centuria nadbrzeżna Centaurium littorale, koniczyna rozdęta Trifolium fragiferum, ostrzew rudy Blysmus rufus. Poza tym występują tu bogate populacje i liczne stanowiska roślin chronionych, zagrożonych i ginących, związanych z innymi zbiorowiskami łąkowymi m.in.: woskownica europejska Myrica gale, gnidosz błotny Pedicularis palustris, goździk pyszny Dianthus superbus, wiele gatunków storczyków.

• cenne gatunki fauny: rezerwat "Beka" jest ostoja ptaków o randze europejskiej. Na jego terenie i w najbliższym otoczeniu występuje blisko 200 gatunków ptaków, w tym przeszło 40 jest gatunkami tutaj gniazdującymi. Najcenniejsze z nich to gatunki związane ze zbiorowiskami łąkowymi, muraw napiaskowych i plażą. Są to m.in. biegus zmienny Calidris alpina schinzii (najliczniejsze w Polsce stanowisko, jest to gatunek gwałtownie zanikający w rejonie Bałtyku), pliszka cytrynowa Motacilla citreola (najliczniejsze stanowisko w Polsce, gatunek będący w ekspansji, od niedawna gniazdujący w Polsce), brodziec krwawodzioby Tringa totanus, ostrygojad Haematopus ostralegus, sieweczka obrożna Charadrius hiaticula. Poza tym gniazduje tu także: czajka Vanellus vanellus, kszyk Gallinago gallinago, sieweczka rzeczna Charadrius dubius, bąk Botaurus stellaris, wąsatka Panurus biarmicus, wodnik Rallus aquaticus, błotniak stawowy Circus aeruginosus. Rezerwat jest również ważnym miejscem odpoczynku lub żerowania ptaków w okresie migracji. Jest wykorzystywany zwłaszcza przez wiele gatunków siewkowców (jednorazowo można obserwować skupienia przekraczające 3000 osobników), gęsi, kaczek, licznie pojawia się łabędź krzykliwy Cygnus cygnus i czarnodzioby Cygnus columbianus. Z drobnych ptaków masowo pojawiają się pliszki Motacilla sp. i świergotki Anthus sp. (np. ponad 1000 stada świergotka łąkowego Anthus pratensis), z rzadszych gatunków regularnie zatrzymuje się tu świergotek rdzawogardlisty Anthus cervinus i pliszka cytrynowa Motacilla citreola.

Następne miejscowości to Osłonino , Rzucewo. W Rzucewie dość stromy zjazd do pasa nadmorskiego i mariny. Później trasa prowadzi wzdłuż zatoki aż do Pucka. Nowe wyasfaltowane ścieżki rowerowe pozwalaja ominac centrum Pucka, przejeżdzamy wzdłuż brzegów zatoki i kontynuujemy jazdę w kierunku Władysławowa trasą R10. 2km za Puckiem parking nad zatoką z widokiem na półwysep helski. Dla turystów jadących z głębi kraju jest to w zasadzie pierwszy kontakt wzrokowy z morzem, stąd zatrzymują się tam na krótki postój samochody z rejestracjami z całej Polski. Do Władysławowa już tylko 10km, w większości ścieżką rowerową o nawierzchni szutrowej lub z kostki betonowej , stan dobry.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta