Wyjazd z kolegą Piotrem zobaczyć/objechać trasę, która powstała na dawnej linii kolejowej z Koźla do Baborowa. Początek to miejscowość Polska Cerekiew a koniec Większyce. Ścieżka prowadzi malowniczym szlakiem starej linii kolejowej. Zobaczyliśmy tam między innymi nieczynne dworce i miejsce pamięci po jednej z największych przedwojennych katastrof z 12-11-1939r. To główny cel wyjazdu, oprócz tego korzystając z okazji odwiedziliśmy miejsca w pobliżu ścieżki rowerowej, gdzie warto było zobaczyć ciekawe miejsca i wrócić na szlak ścieżki. Trasa; Rybnik, Jejkowice, Górki Śląskie, Nędza. Ciechowice - prom, Grzegorzowice, Sławików, Błażejowice, Łany - ruiny pałacu i wiatraka, Ciężkowice, Polska Cerekiew - tu rozpoczyna się nasza ścieżka, z początku to ok 300 m. szutrem a dalej asfalt, Zakrzów i pierwszy zjazd - pałac, Sukowice - dawny budynek PKP oraz miejsce pamięci po katastrofie kolejowej, Długomiłowice drugi zjazd - kościół i olbrzymi mural hrabiny na szkole oraz dworzec PKP i skwer z rowerami, Reńska Wieś trzeci zjazd - cmentarz, grób majora von Sprety, były dworzec PKP oraz kapliczka Bawarskich żołnierzy poległych w 1807 - tu ścieżka się urywa, należy przejechać pod wiaduktem by na nią powrócić i koniec ścieżki w Większycach. Tu z kolei odwiedziliśmy pałac - nieczynny w poniedziałki oraz winiarnię Synapsa - pozdrowienia dla gospodarza. Powrót: Koźle, Kobylice, Landzmierz, Cisek, most nad rzeką Odra, Bierawa, Lubieszów, Dziergowice, Solarnia, Kuźnia Raciborska, Nędza, Górki Śląskie, Jejkowice i do domu. Cała trasa wg licznika to 118.56 km. Jest też nagrany film z przebiegu ścieżki rowerowej, oczywiście nie cały film, skróciłem go do minimum, film trwa 21: 29 min. Zapraszam do obejrzenia. Piękne podziękowanie dla Piotra za udział w tym wyjeździe. Więcej: https://www.janham.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=191&Itemid=363
Skomentuj