category-icon

Szczyrk

83 km
456 m
ligota
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-05-07
ligota
category-icon
83 km
456 m
460 m
1.8/6
W pochmurną, ale ciepłą niedzielę, samotnie pojechałem rowerem do Szczyrku. początkowo planowałem przejechać się trasą wiślaną z Zabrzega do Wapienicy, ale potem zmieniłem plany...

Z domu wyruszyłem, przez las czarnoleski na początek WTR z Zabrzega do Bielska-Białej. Jechałem tą trasą poprzez malownicze pagórki Czechowic-Dziedzic i Mazańcowic, docierając na wzgórze Trzy Lipki w Bielsku-Białej. Tam stoi duży, metalowy krzyż Trzeciego Tysiąclecia. Ze wzgórza rozpościera się ładny widok na okoliczne góry, oraz Czechowice-Dziedzice, a nawet Tychy, czy Rybnik. Ze wzgórza WTRką pojechałem w rejon Starego Bielska i wzdłuż Alei Andersa, dojechałem do skrzyżowania przy Gemini Park, gdzie skręciłem w prawo w ul. Bystrzańską wzdłuż której jest trasa rowerowa, którą jechałem aż do drogi ekspresowej S1, a następnie czerwonym szlakiem skierowałem się do Wilkowic, skąd pojechałem do Bystrej. Z tej wsi do samego Szczyrku jechałem dosyć ruchliwą trasą przez Meszną i Buczkowice. W samym Szczyrku jechałem deptakiem nad Żylicą, tuż obok skoczni narciarskich "Skalite" . Szukałem małej gastronomii, gdzie mógłbym kupić gofra i po kilkunastu minutach, ale już w drodze powrotnej to zrobiłem. Naładowany gofrem z bitą śmietaną i polewą czekoladową pognałem ze Szczyrku, trasą rowerową wzdłuż Żylicy przez Buczkowice do Rybarzowic. Tam skręciłem w jakąś miedzę wśród łąk i tak dostałem się na drogę serwisową przy ekspresówce S1 w okolicy Wilkowic, gdzie wcześniej musiałem przejść przez potok, co udało się "suchą nogą"!!! Z Wilkowic, przez Bielsko-Białą jechałem dokładnie tak samo jak wcześniej. W Mazańcowicach pojechałem na główną drogę w kierunku Ligoty i tak po kilku rundkach po Miliardowicach wróciłem do domu.

Na trasie kilka razy skropił mnie drobny deszcz, czasem wyjrzało słonce, ale przede wszystkim było mi ciepło, a licznik odnotował 85 km dla akcji "Rower Pomaga".

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Szczyrk
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szczyrk

Mapa turystyczna „Szczyrk” obejmuje swoim obszarem gminę Szczyrk, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. wschodnią część Brennej, Buczkowice.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Miejscowości na trasie