Trasa po Bulwarach Wiślanych, Porcie Czerniakowskim, Łazienkach Królewskich i Śródmieściu

Dodano 26 kwietnia 2021 przez rysowanie
Trasa  po Bulwarach Wiślanych, Porcie Czerniakowskim, Łazienkach Królewskich i Śródmieściu
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

208287
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  3.7
  • Dystans: 6,9 km
  • Przewyższenie: 36,12 m
  • Suma podejść: 44,83 m
  • Suma zejść: 18,72 m
  • Data: 1 sierpnia 2021
  • Lokalizacja: Warszawa
1172868
Stadion Narodowy
PGE Narodowy to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Arena jest największym stadionem w Polsce. Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców, w tym 111 dla osób niepełnosprawnych.
1172869
Most Poniatowskiego
poniat - spacerkiem po moście, z którego widać piękny krajobraz Warszawy wraz z Wisłą, można zauważyć różnicę pomiędzy prawym (raczej mieszkalna część) a lewym (biznesowym) brzegiem
1172870
Bulwary Wiślane
bulwary - super miejsce do odpoczynku oraz spaceru, jest siłownia, na której może poćwiczyć każdy, a zaraz za nią skatepark, warto zobaczyć Centrum Nauki Kopernika jednakże to wycieczka na cały dzień, na bulwarach są bary i restauracje, gdzie można usiąść i przekąsić coś z widokiem na Wisłę
1172871
Biofiltr w Porcie Czerniakowskim
Oczyszcza wodę, naturalny filter
1172873
Łazienki Królewskie
zespół pałacowo-ogrodowy w założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku, później przebudowanego przez Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.
Od 1960 roku łazienki są siedzibą Muzeum Łazienki Królewskie.
1172874
Plac Wilsona
Na posiedzeniu Rady Miejskiej 21 lutego 1924 jednomyślnie postanowiono uczcić pamięć prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona (zmarłego 3 lutego) poprzez nadanie jego imienia jednej z ulic, jednemu z placów bądź instytucji; ostateczny wybór w tym zakresie pozostawiono prezydium Rady, magistratowi i komisji ds. ogólnych. Nazwę placu upamiętniającą amerykańskiego prezydenta nadano we wrześniu 1926. Do nazwy placu nawiązuje m.in. lokalny miesięcznik Wilsoniak
1172875
Palma na Alejach Jerozolimskich
projekt artystyczny Joanny Rajkowskiej, którego centralnym elementem jest ustawiona na rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a w Warszawie sztuczna palma daktylowa. Palma, należąca do projektu Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich, zainspirowana została pobytem Rajkowskiej i Artura Żmijewskiego w Izraelu w 2001, a pierwotny pomysł na instalacje zakładał cały szpaler drzew tego typu. Ostatecznie zamiast szpaleru Rajkowska zdecydowała się ustawić jedną palmę.
1175268
Port Czerniakowski
Port rzeczny znajdujący się w Warszawie na lewym brzegu Wisły, wzdłuż ulic Solec i Czerniakowskiej.

Port wraz z warsztatami dla taboru żeglugi wiślanej powstał w odnodze (starorzeczu) Wisły w latach 1850–1865. Do 1965 w porcie działała stocznia rzeczna.

Od lat 70. jest wykorzystywany w celach sportowych i rekreacyjnych.
Budynek dawnego Klubu Sportowego Pracowników Miejskich „Syrena”. Uszkodzony w 1944 budynek został całkowicie przebudowany po wojnie. Obecnie siedziba Żeglarskiego Klubu Turystycznego „Rejsy” i bosmanatu portu (ul. Solec 8).
Południowa część Portu Czerniakowskiego została przeznaczona na budowę "Przystani Warszawa" - ośmiu drewnianych pawilonów ustawionych wśród drzew. Miejsce ma zostać zagospodarowane przez organizacje pozarządowe działające nad warszawską Wisłą. Budowa "Przystani Warszawa" zakończyła się w kwietniu 2018 roku, jednak otwarcie opóźnia się z uwagi na zastrzeżenia nadzoru budowlanego i inspekcji sanitarnej.
Trasę rozpoczynamy spod Stadionu Narodowego, przechodzimy przez most Poniatowskiego, następnie schodzimy w dół i kierujemy się bulwarami do Portu Czerniakowskiego. Następnie kierujemy się do biofiltru w porcie. Spod biofiltru ruszamy w kierunku Placu Wilsona przechodząc przez Łazienki Królewskie. Trasę kończymy przy Palmie na Alejach Jerozolimskich.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Krogulson
26 kwietnia 2021 Krogulson napisał:
super trasa!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta