category-icon

Trzydniówka w Paśmie Radziejowej (Beskid Sądecki)

28 km
46 h 22 min
1 km
Beskid Sądecki (Pasmo Radziejowej)

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-08-15
Beskid Sądecki (Pasmo Radziejowej)
category-icon
28 km
1065 m
1122 m
Średni
46 h 22 min
4.2/6
To była mój pierwszy wypad w te rejony - i jak zawsze, gdy moja trasa nie wiedzie w Bieszczady - zastanawiałem się czy nie popełniłem błędu i nie zmarnuję czasu ?
No i .......... z całą pewnością czasu nie zmarnowałem :)
Pokonanej prze ze mnie trasy to ja Wam ani nie opiszę, ani szczegółowo nie zrelacjonuję - co to to nie ;) Bo jaka by to była przyjemność z wędrówki po niej, wiedząc co kryje się za każdym zakrętem, wiedząc gdzie czeka nas wspinaczka lub karkołomne zejście? Wyprawa ma być przygodą i niech tak zostanie - pójdziecie zobaczycie, a jak już napisałem warto!
Trasa to trzy odcinki połączone z dwoma noclegami.
Dzień pierwszy (ok. 7km / 2 godz. ) - start nastąpił z Piwnicznej Zdroju i żółtym szlakiem przez Kamienny Groń 791 m. docieramy do pierwszej bazy: Chatki pod Niemcową. Chatka to specyficzne, ale cudowne miejsce, ale uwaga - pozbawione wygód i luksusów! Więc nie każdemu może przypaść do gustu, dlatego warto poczytać o tym miejscu i się odpowiednio przygotować do pobytu.
Dzień drugi ( ok. 12 km / 4 godz. ) - tym razem wędrówka prowadzi czerwonym szlakiem. Po drodze Wielki Rogacz 1182 m., Radziejowa 1266 m. (najwyższy szczyt pasma), a w finale docieramy do schroniska PTTK na Przehybie 1175 m. W budynku obok, znajdziemy coś na kształt muzeum poświęconego historii schroniska, jego pomysłodawcom i budowniczym. Kilka sal, wiele ciekawych eksponatów, fantastycznych zdjęć i pamiątek!
Dzień trzeci ( ok. 13 km / 4 godz. ) - trasa powiedzie nas tym razem wzdłuż niebieskiego szlaku. Przez większość drogi niby mamy w "dół", ale to też potrafi dać się we znaki ;) Ostatecznie docieramy do Rytra, to finał naszej wyprawy.
Moja trasa, to oczywiście tylko jeden z wariantów wędrówek po tej okolicy. Np. zamiast z Piwnicznej, można wystartować z Rytra i czerwonym szlakiem dojść do Chatki pod Niemcową. Można również - mając odpowiednio więcej czasu na Niemcowej zrobić tylko postój i już pierwszego dnia dotrzeć do Przehyby. Wariantów jest sporo, wszystko zależy wybranej trasy, od czasu i sił jakimi dysponujemy. Wariant prze ze mnie zrealizowany, to pełna rekreacja ze sporym zapasem czasu na postoje, podziwianie okolicy i foto przystanki.

Uwaga na żmije - spotkałem ich chyba nawet więcej niż w Bieszczadach.
Uwaga na "podwójne" oznakowanie szlaku - część to znaki szlaków narciarskich o nieco innym przebiegu niż szlak pieszy.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Pieniny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pieniny

Mapa Pienin wydawnictwa Galileos w skali 1:25 000, dodatkowo obejmuje swym zasięgiem Jezioro Czorsztyńskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zaznaczono na niej szlaki turystyczne, zarówno rowerowe jak i piesze. Mapa jest w wresji cyfrowej, po zakupie będzie możliwość skorzystania z niej w aplikacji mobilnej Traseo. Na mapie oznaczone zostały czasy przejść na kolejnych odcinkach szlaków rowerowych i pieszych. Rok wydania 2021

Pieniny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pieniny

Mapa Wydawnictwa Compass "Pieniny" w skali 1:25 000 obejmuje swym zasięgiem obszar Pienińskiego Parku Narodowego, Jeziora Czorsztyńskiego oraz Małych Pienin, aż po Rezerwat Biała Woda. Na mapie oznaczono szlaki piesze i rowerowe, łącznie z popularnymi VeloDunajec i VeloCzorsztyn - trasą rowerową dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Rok wydania 2023

Beskid Sądecki - Turbobikes
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Sądecki - Turbobikes

Pobierz bezpłatnie mapę tras rowerowych, a my zapraszamy również na wyprawy rowerowe z Turbobikes.pl

Zapraszamy na:

wyprawy rowerowe w Paśmie Jaworzyny i rowerowo- pontonowe/kajakowe w Dolinie Popradu

Velo Porad - szlak z Krynicy do Starego Sącza: nadrzeczny szlak, spokojna trasa poza głównym ruchem samochodowym, dedykowana na rodzinne wycieczki lub spokojną jazdę w grupie znajomych na jeden lub dwa dni.

Przewozimy bagaże, odbieramy sprzęt i podwozimy do punktu startu lub do hotelu lub pensjonatu.

Spływy kajakowe i pontonowe z Muszyny, również w połączeniu z wycieczką rowerową wzdłuż Popradu.
18 471 27 85 i 507 032 958 www.kajakowaniepopradem.pl

 

Beskid Sądecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Sądecki

Mapa offline wydawnictwa Compass, którą można otworzyć na telefonie w naszej aplikacji Traseo, obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich. Rok wydania 2023

Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy mapach i wykresach przedstawione są kilometraże oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w taki sposób, by pomagały turyście niezależnie od tego gdzie rozpoczął wędrówkę. Zawarte zostały również: aktualny przebieg Głównego Szlaku Beskidzkiego, wyczerpujący opis techniczny przebiegu trasy, uwagi praktyczne dotyczące planowania wędrówki, informacje teleadresowe schronisk PTTK, ciekawostki krajoznawcze, przyrodnicze. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2021

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie