Dziś wyjazd do Republiki Czech. Po starcie z Jejkowic w sobotni poranek godzinie o 7.37, docieram na miejsce spotkania z Łukaszem. Ruszamy w trasę o godzinie 8.05 kierując się na Świerklany aż do Głogowej gdzie dołącza do nas Krzysiek. Chwilę odpoczynku i ruszamy na Czechy do Petrovic gdzie znajduje się zameczek. Po chwili ruszamy do Karviny na rynek. W Karvinie po krótkim postoju i zebraniu pieczątek kierujemy się na Ostravę i stajemy po drodze przy Kościele Św. Piotra z Alkantary (czeska Piza). Następnie dwupasmówką drogą 59 dalej jedziemy do Ostravy gdzie wjeżdżamy na słynną ulicę Stodolni. Potem chwila odpoczynku przy małym co nieco… ;) Będąc w Ostravie trzeba odwiedzić ich Pivovar Ostravar. Akurat była imreza na którą wstęp był płatny więc nie wchodziliśmy. Obok Ostravar wspaniały czołg. Potem kierujemy się do Bochumina gdzie na jego terenie jedziemy ścieżkami rowerowymi a potem drogą ze starego Bochumina do Nowego Bochumina na złoty trunek ;) po drodze mijając też bunkier. Nic fajnie się siedziało ale trzeba ruszać w stronę Polski. Po przekroczeniu granicy w Chałupkach wymiana dętki w moim rowerze bo uciekało powietrze i trzeba było dopompowywać więc zmieniałem dętkę na nową. Potem już ruszamy na Olzę gdzie rozstajemy się z Krzyskiem. Następnie kierunek Rogów, Czyżowice, Wodzisław Śląski. W radlinie zajeżdżamy do parku linowego gdzie akurat przebywała żona Łukasza i córka. Trzeba ruszać więc jedziemy na Rybnik ulicą Wodzisławską aż docieramy pod Biedronkę gdzie na przystanku się rozjeżdżamy z Łukaszem. Ja jeszcze zajeżdżam na rynek w Rybniku gdzie była moja żona z dziećmi. Potem już ruszam w kierunku domu. Ogólnie przebyte 125,11 km w czasie 5:47:15 ze średnią prędkością 21,62 km/h. Dzięki Łukaszowi i Krzyśkowi za wspólną rajzę.
Filmik z wyprawy:
https://www.youtube.com/watch?v=j1gJymBD_OI
Skomentuj