category-icon

Chobienia-Wyszanów-Chobienia

52 km
10 m
Polska, dolnośląskie, Wyszano

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-06
Polska, dolnośląskie, Wyszano
category-icon
52 km
10 m
10 m
2.6/6
Chobienia-Wyszanów-Chobienia
Długość 52 km.
Najwyższy punkt 95 m n.p.m., najniższy 66 m n.p.m.
Rozpoczynamy w pobliży przeprawy promowej przez Odrę. Chobienia leży po lewej stronie rzeki. My podróżujemy po prawym brzegu. Jedziemy krótki kawałek szosą na wschód, lecz wnet skręcamy w lewo (na północ) kierując się do Lubowa. Jedziemy wzdłuż wału. Przed tą miejscowością skręcamy w lewo i wjeżdżamy na wał przeciwpowodziowy, którym będziemy podróżować aż do Wyszanowa. Niekiedy tylko zjeżdżamy z wału. Znaków szlakowych (niebieskich) nie uświadczy się, ale nawigacja jest prosta: prowadzi nas ten wał. Parę kilometrów dalej przejeżdżamy skrajem Ciechanowa. Przez Odrę prowadzi tam przeprawa promowa do Radoszyc. Buduje się też most przez Odrę (jest maj 2011). Po wybudowaniu mostu przeprawy w Chobieni i Radoszycach znikną. Od tego momentu aż do Wyszanowa nie wjeżdżamy do żadnej miejscowości. Tuż przed Wyszanowem wskakujemy na szosę (znaki szlakowe pojawią się ponownie) kierując się w lewo (na zachód). Przejeżdżamy mostem przez Barycz, która właśnie tam wpływa do Odry. Docieramy do Wyszanowa. Na głównym skrzyżowaniu widać ruiny kościoła.
Teraz powrót trasą biegnącą prawie równolegle do wcześniejszej. Mały kawałek wyjazdu z Wyszanowa jest wspólny. Nie wjeżdżamy na wał, lecz kierujemy się szosą do Świerszczowa i dalej do Karowa. Potem docieramy do Wągrodna. Mijamy tam kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Za kościołem skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez wieś. Za wsią, na rozwidleniu dróg polnych, skręt w prawo. Potem przy małym krzyżu też w prawo. Po lewej ręce widać Żabin. Jadąc przez pola kierujemy się do Głobic. Przejeżdżamy przez Głobice i szosą dojeżdżamy do Bełcza Wielkiego. Tutaj można zwrócić uwagę na pałac z 1910 roku. Za pałacem zabudowania gospodarcze i gorzelnia. Wszystko to w złym stanie. Jedziemy do Luboszyc mijając (po prawej ręce) Równę i Uszczonów. W Luboszycach jest nowoczesny i mało interesujący kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Dalej jedziemy ładną aleją drzew do miejscowości o ciekawej nazwie Irządze i dalej do Ciechanowa, gdzie spotykamy się ze szlakiem, którym podążaliśmy wcześniej. Wnet się jednak od niego odłączamy, by ponownie się złączyć za Lubowem i już tak dojechać do miejsca startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Pojezierze Sławskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Sławskie

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019