category-icon

Dookoła zapory 2017

88 km
64 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-10-08
category-icon
88 km
64 m
68 m
1.8/6
W niedzielę 8. 10. 2017 wypadał kolejny Dzień Papieski i z tej okazji miałem jechać wraz z innymi cyklistami na Groń Jana Pawła II, ale ze względu na deszcz, do realizacji tej wyprawy nie doszło. Miała się ona odbyć rano.

Deszcz przestał padać około południa i o godzinie 13.30 wyruszyłem na rower. Za cel obrałem sobie objechanie Jeziora Goczałkowickiego. Trasa wiodła przez leśne dróżki miedzy Czarnolesiem a Chybiem. W Chybiu skierowałem się na Frelichów, a potem przez Zabłocie do Strumienia. W Strumieniu pojechałem do Zbytkowa, by skręcić na trasę rowerową wzdłuż DK 81. Trasa jest fajna i bezpieczna, ale wykonana z kostki brukowej co jest akurat błędem, ale jakoś się jechało. Potem skręciłem polnymi trasami w stronę Studzionki, a następnie przez Kryry, dojechałem do Suszca. Tam krótki przystanek w sklepie i posiłek na przystanku i wtedy ktoś zatrąbił i mi pomachał z auta, ale nie wiem kto... Niestety po chwili trasa zrobiła się mniej komfortowa i po przejechaniu przez specjalną bramę do lasu zaczął się tor przeszkód: błoto i woda - tak się zastanawiam kto tam poprowadził trasę rowerową po lesie bez jakiegokolwiek utwardzenia !? Potem wjechałem na szuter i takimi drogami jechałem aż do Kobióra, przez las. Jednak warto wspomnieć , że na tym odcinku nastąpiło załamanie pogody i zdrowo lunęło z chmury, co zmusiło mnie do ubrania się w ubranie przeciwdeszczowe i specjale skarpety na buty rowerowe. Deszcz na dobre przestał padać w Kobiórze, a ja skierowałem się do Piasku i Pszczyny, a potem przez uzdrowisko w Goczałkowicach do Czechowic-Dziedzic. Tą trasę wybrałem dlatego, że zapadł zmrok, a wał Jeziora Goczałkowickiego po zmroku zamykają - kiedyś (do maja 2010) istniała jeszcze kładka pieszo-rowerowa między Goczałkowicami a Zabrzegiem i tam szło przejechać. Z Czechowic pojechałem do centrum Ligoty, skąd przez Bronów do domu.

Pogoda podczas wyprawy była dobra, choć jak wspomniałem między Suszcem a Kobiórem solidnie mnie zlało. Temperatura około 13 stopni. Podczas wyprawy (od 18.00 do 19.50) trwał mecz piłkarski między Polską a Czarnogórą, który Polacy wygrali 4:2 i awansowali na mundial w 2018 roku w Rosji.

Przejechany dystans to 88 km dla akcji "Rower Pomaga".

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020