category-icon

Ekspedycja Śladem Histori - Oświęcim 04-08-2018.

40 km
8 h 5 min
681 m
Polska, małopolskie, Skidziń, powiat oświęcimski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-08-04
Polska, małopolskie, Skidziń, powiat oświęcimski
category-icon
40 km
681 m
436 m
8 h 5 min
5.3/6
Dzień drugi Ekspedycji Śladem Historii wyjazd do Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Trasa rowerowa wiodła: Skidziń, Wilczkowice, Rajsko, Obóz Auschwitz - zwiedzanie, autokarem do Brzezinka Auschwitz - Birkenau - zwiedzanie, Na temat Obozu Śmierci nie mam, co pisać, po prostu brak słów, by człowiek mógł wymyślić coś tak potwornego dla drugiego człowieka. Wychodząc z stamtąd czuje się przygnębienie aż do bólu. Po tej lekcji historii powrót do obozu gdzie zostały rowery i powrót do Skidzina trasą: od Muzeum, Brzezinka, Babice, ścieżką Łęg Błonie na rynek Główny w Oświęcimiu. Obiad w restauracji Europa przez Zaborze prosto na kąpiel do rzeki Soła, Zasole i powrót do Dworku Galicyjskiego. Spotkanie integracyjne (grill), zabawa do godzin nocnych Cała trasa wg licznika to 42.30 km. Więcej: https://www.janham.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=116&Itemid=236

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie