category-icon

Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy.

31 km
3 h 46 min
388 m
Polska, śląskie, Bronów, powiat bielski
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-08-30
Polska, śląskie, Bronów, powiat bielski
category-icon
31 km
388 m
388 m
3 h 46 min
2.3/6
Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy w 2020 roku odbył się w nieco zmienionej formule spowodowanej epidemią COVID-19. Hasło tegorocznego raju brzmiało: "Z rodzinką na rowerze, od jeziora do jeziora". Tym razem zrezygnowano z zapisów, opłaty startowej, czy wspólnego posiłku. Na start rajdu przy Domu Kultury w Ligocie stawiło się 61 rowerzystów wraz z trójką dzieci, które trasę pokonały w koszyczkach. Pierwsza część trasy rajdu miała 14 km i wiodła z Ligoty w stronę tamy Jeziora Goczałkowickiego, którą rowerzyści pokonali bez schodzenia z roweru za zgodą kierownika zapory. Następnie jechali ładną trasą w stronę miejscowości Łąka, gdzie nad tamtejszym jeziorem o tej samej nazwie zaplanowano 40 minutowy postój, gdyż był to półmetek rajdu. Po odpoczynku rowerzyści ruszyli w drogę powrotną liczącą 13 km. Jechali przez malownicze tereny z ładnymi widokami na polskie i czeskie Beskidy oraz Jezioro Goczałkowickie. W Zabrzegu cykliści przejechali przez las czarnoleski tuż obok przebudowywanej linii kolejowej, a następnie dotarli na metę przy Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach. Na końcu, organizator - radny i zapalony rowerzysta Jerzy Bożek nagrodził każdego uczestnika rajdu. Rajd był zorganizowany pod patronatem stowarzyszenia Nowa Inicjatywa. W rajdzie wziął też udział radny Edward Buczek, a także cykliści z Bronowa, Ligoty, Zabrzega, Czechowic-Dziedzic i ... Katowic ! Celem rajdu była promocja aktywnego wypoczynku, bezpiecznej jazdy na rowerze, popularyzacja przepisów ruchu drogowego, integracja społeczności lokalnej i konsolidacja więzi rodzinnych przez rekreację. Uczestnikom rajdu dopisała pogoda i wszyscy bezpiecznie pokonali trasę bez żadnych defektów. Warto wspomnieć, że Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy okazuje się JEDYNĄ cykliczną imprezą, której w tym roku nie odwołano z powodu epidemii COVID-19, gdyż jak wiadomo, wiele zaplanowanych na ten rok imprez jak np. Dni Czechowic-Dziedzic zostało odwołanych. To potwierdza ogromne zaangażowanie i determinację ligockich rowerzystów na czele z radnym Jerzym Bożkiem, któremu wszyscy serdecznie dziękują za organizację i poprowadzenie całego rajdu.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Miejscowości na trasie