Mały Szlak Beskidzki - oficjalny przebieg

Dodano 25 lipca 2024 przez plik GPX
Mały Szlak Beskidzki - oficjalny przebieg
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

361999
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1847718
Jezioro Międzybrodzkie
Jezioro Międzybrodzkie jest sztucznym zbiornikiem utworzonym na rzece Sole w wyniku budowy Zapory Porąbka. Służy ochronie przeciwpowodziowej oraz rekreacji.
1847719
Elektrownia Porąbka-Żar
Elektrownia Porąbka-Żar to druga największa elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce. Obiekt ten jest dostępny dla zwiedzających.
1847720
Chrobacza Łąka
Chrobacza Łąka (828 m) to szczyt w Grupie Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym, położony na wysokości 828 m n.p.m.. Oferuje widoki na Beskid Mały, Beskid Śląski, a przy dobrej widoczności Babią Górę, Pilsko i Tatry.
Fot. witek1964
1847721
Zapora Porąbka
Zapora Porąbka, zbudowana w Międzybrodziu Bialskim, tworzy Jezioro Międzybrodzkie na rzece Sole. Przy zaporze funkcjonuje elektrownia wodna, która jest częścią Zespołu Elektrowni Wodnych.
1847722
Kiczera
Kiczora (Kiczera) to szczyt o wysokości 827 m n.p.m. w Beskidzie Małym, znajdujący się w Grupie Kocierza. Z polany na północnym stoku można podziwiać panoramę doliny Wielkiej Puszczy oraz okoliczne wzniesienia, takie jak Bukowski Groń, Złota Góra i Jawornica.
1847725
Potrójna
Potrójna to szczyt w Beskidzie Andrychowskim z dwoma wierzchołkami o wysokościach 887 i 883 m n.p.m., słynący z panoramicznych widoków. Bezleśne grzbiety umożliwiają podziwianie Pogórza Śląskiego, Beskidu Małego, Gorców, Babiej Góry i Beskidu Śląskiego.
Fot. g.mirko
1847726
Przełęcz Kocierska
Przełęcz Kocierska (718 m n.p.m.) w Beskidzie Małym jest położona między Błasiakówką i Roczenką. Jest to najniżej położony punkt w głównym grzbiecie Beskidu Andrychowskiego.
1847727
Łamana Skała
Łamana Skała to drugi najwyższy szczyt Beskidu Małego i najwyższy w Beskidzie Andrychowskim. Ma dwa wierzchołki o wysokościach 929 i 915 m n.p.m.
1847728
Leskowiec
Leskowiec to szczyt o wysokości 922 m n.p.m. znajdujący się we wschodniej części Beskidu Małego.
1847729
Schronisko PTTK Leskowiec
1847730
Żurawnica
Żurawnica jest najwyższym szczytem w Grupie Żurawnicy w Pasmach Pewelsko-Krzeszowskich. Szczyt ma dwa wierzchołki: zachodni o wysokości 707 m n.p.m. oraz wschodni o wysokości 727 m n.p.m.
1847731
Kozie Skały
Kozie Skały, położone na grzbiecie Żurawnicy, to największe skupisko wychodni skalnych w Beskidzie Małym. Znajdujące się tam formacje skalne stanowią cenną atrakcję geoturystyczną i botaniczną.
1847732
Chełm
Chełm to szczyt o wysokości 603 m n.p.m. znajdujący się w Beskidzie Makowskim.
1847733
Gołuszkowa Góra
Gołuszkowa Góra, o wysokości 715 m n.p.m., znajduje się w Grupie Żurawnicy, zaliczanej do Pasm Pewelsko-Krzeszowskich. Leży między Żurawnicą na zachodzie a Górą Żmijową na wschodzie.
1847736
Schronisko PTTK na Kudłaczach
1847737
Lubomir
Lubomir (903,6 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Pasma Lubomira i Łysiny, które należy do Beskidu Wyspowego. Wierzchołek góry jest zalesiony, co ogranicza widoki.
1847738
Obserwatorium astronomiczne
Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza zostało otwarte w 2007 roku na szczycie góry Lubomir w Beskidzie Wyspowym. Powstało na miejscu przedwojennego obserwatorium z inicjatywy wójta gminy Wiśniowa, we współpracy z polskimi ośrodkami astronomicznymi.
Fot. g.mirko
1847739
Lubogoszcz
Lubogoszcz to szczyt w Beskidzie Wyspowym z trzema wierzchołkami: Zapadliska (766 m n.p.m.), Lubogoszcz Zachodni (953 m m.n.p.) i najwyższym, wschodnim Lubogoszczem (968 m n.pm.).
1847740
Przełęcz Jaworzyce
Przełęcz Jaworzyce, położona na wysokości 579 m n.m.p. w Beskidzie Wyspowym, leży między Wierzbanowską Górą a Lubomirem.
1847741
Luboń Wielki
Luboń Wielki, położony na wysokości 1022 m n.p.m., to jeden z wyższych szczytów Beskidu Wyspowego.
Fot. mole3650
Mały Szlak Beskidzki to średniodystansowa trasa turystyczna o długości 137 km, oznaczona kolorem czerwonym. Rozpoczyna się w Straconce w Bielsko-Białej i kończy na Luboniu Wielkim. Szlak prowadzi przez Beskid Mały, Beskid Makowski i Beskid Wyspowy, czyli pasma górskie nieuwzględnione w Głównym Szlaku Beskidzkim. Jest to czwarty najdłuższy szlak w polskich Karpatach.

Trasa prowadzi zarówno przez górskie szczyty jak i malownicze lasy oraz okoliczne wioski. Szlak nie sprawia dużych trudności, jednak wymaga dobrej kondycji fizycznej. Czas potrzebny na pokonanie Małego Szlaku Beskidzkiego wynosi od 3 do 6 dni, w zależności od tempa marszu i planu wędrówki.

Na trasie dostępne są różne opcje noclegowe, od pensjonatów po schroniska oraz namioty. Trasa oferuje wiele atrakcji, w tym widoki na liczne szczyty mijanych pasm górskich, stanowiąc doskonałą opcję zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych turystów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Beskid Żywiecki część zachodnia
Beskid Żywiecki część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta