Oleśnica - Rynek,

Dodano 17 czerwca 2012 przez plik GPX
Oleśnica - Rynek,
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

10359
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  3.8
  • Dystans: 26,8 km
  • Czas trwania: 1 h 16 min
  • Średnia prędkość: 21,08 km/h
  • Przewyższenie: 114 m
  • Suma podejść: 434 m
  • Suma zejść: 404 m
  • Data: 17 czerwca 2012
  • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Oleśnica
68647
IMAG152114
68648
IMAG152350
68649
IMAG152530
68650
IMAG1520
68651
IMAG152498
68652
IMAG151517
68653
IMAG151645
68654
IMAG151233
KOŚCIÓŁ N.P. MARII l ŚW. JERZEGO
Jednym z ciekawszych zabytków w mieście jest kościół p.w. NP Marii i św. Jerzego. Dawniej kwalifikowano go jako jedną, z piękniejszych świątyń w Oleśnicy i jest on fundacją księcia Konrada II Piasta. Stanowi rzadki rodzaj budowli.

KOŚCIÓŁ ŚW. TRÓJCY
Najmłodszym zabytkiem sakralnym w Oleśnicy jest kościół barokowy p.w. św. Trójcy. Budowa tego kościoła zakończona została w 1744 roku.

KOŚCIÓŁ ZBAWICIELA
Ten mały kościółek prawdopodobnie pochodzi z XIV wieku lub XV. Jakkolwiek nie ma żadnych pewnych wiadomości co do jego powstania, to ma on bardzo ciekawą historię. Pierwotnie była to dwunawowa synagoga w stylu gotyckim.

RATUSZ MIEJSKI
Pierwszy murowany ratusz był prawdopodobnie wybudowany w połowie XIV wieku. Kroniki z osiemnastego wieku podają, że pierwszy murowany ratusz wybudowano w 1410 roku, lecz nie ulega wątpliwości, iż jego wygląd niczym nie przypominał dzisiejszego i był wybudowany w stylu gotyckim, z wieżą we wschodniej części.

DOM WDÓW
Naprzeciw kościoła NP Marii i św. Jerzego, u zbiegu ulic Matejki i Kościelnej stoi budynek z drugiej połowy XVII wieku. Pochodzi z fundacji księcia Sylwiusza Fryderyka Nimroda.

ZABYTKOWE KAMIENICZKI RYNKU
Ślady po najstarszych XVI wiecznych kamiennych domach (kamieniczkach) są jeszcze widoczne w Rynku w piwnicach nr 20, 21 i 49, które były wykonane z kamienia polnego lub kamienia mieszanego z cegłą tzw. gotycką.

BRAMA CMENTARNA
W 1820-23 r. zaczyna funkcjonować cmentarz miejski przy obecnej ul. Wojska Polskiego. W 1823 r. wybudowano bramę cmentarną - jeszcze nie znamy autora projektu. Zapewne był nim Karl Johann Leyser (twórca m.in. Pomnika Złotych Godów oraz wielu budowli w Pokoju).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Dolina Baryczy
Dolina Baryczy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają: Ostrów Wielkopolski na północy, Twardogóra na południu, Rawicz na zachodzie i Mikstat na wschodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta