category-icon

OSTROŁĘKA - RUCIANE NIDA - SZCZYTNO - NIDZICA - DZIAŁDÓW

273 km
495 m
Polska, mazowieckie, Ostrołęka
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-08-15
Polska, mazowieckie, Ostrołęka
category-icon
273 km
495 m
444 m
5.7/6
Trasa z Ostrołęki przez Ruciane Nida – Szczytno – Nidzicę do Działdowa.
Trasa podzielona na 3 noclegi.
Łącznie 279km czasowo 18h
1. 83,17km czas 4h 29min
2. 63,15km czas 4h 23min
3. 70,51km czas 4h 30min
4. 62,60km czas 5h 40min

Trasę zaczynamy z Ostrołęki i jedziemy nad jezioro Nidzkie. Droga bardzo dobra bo scieżką rowerową asfaltową prawie do samego końca. Nocleg na Binduga przy jeziorze Nidzkim. Teren bardzo obszerny nieogrodzony jest dostęp do wody pitnej, są WC – ToyToy – cennik i miejsce na zdjęciach. Jest tez dostęp do jeziorach po skarpie – woda przy brzegu płytka. Miejsce ciche i spokojnie warte polecenia. Można coś zjeść w miejscowości Krzyże bardzo blisko od pola namiotowego. Polecam Bar u Kaczorka - Tam jest także sklep. Następnego dnia ruszamy w stronę Ruciane-Nida przez Spychowo az nad Jezioro Nożyca gdzie jest kolejny nocleg na polu namiotowym Cichosza. Tutaj już szlak prowadzi nie tylko asfaltem ale zaczynają się piachy i szutry ale teren do przejechania ;) - mało rowerzystów więc zazwyczaj jesteśmy sami z naturą. Polecam smażalnie ryb w Spychowie zaznaczoną na mapie. Pole namiotowe w lesie wśród drzew – z woda zdatna do picia, są także wc oraz prysznice płatne na monety. Niedaleko jest Jezioro ze swobodnym dojściem jak i molo. Pole także godne polecenia. Cennik jak i miejsce na zdjęciach. Następnego dnia ruszmy przez Szczytno – Jedwbano do Jabłonki tam jest nocleg na dziko przy miejskiej plaży. Nie tylko ja korzystałem z takiego noclegu więc z rozbiciem namiotu nie było problemu. W miejscowości jest także restauracja oraz sklep. Plaża z dostępem do wody z ratownikiem. Na miejscu są ToyToy. Ostatniego dnia ruszamy przez Nidzicę do Działdowa na pociąg. Warto zatrzymać się w Nidzicy i zobaczyć zamek.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Nadleśnictwo Wielbark
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Wielbark

Wielbark to niewielka miejscowość położona na południe od Szczytna. Bogactwo tutejszych lasów ukazuje już sama okładka tej mapy. Poza darami runa leśnego tereny te oferują jeszcze wiele innych ciekawych miejsc godnych odwiedzenia i zgłębienia swoich tajemnic. Przed II w. św. okolice te leżały na pograniczu polsko-niemieckim - wciąż zobaczyć możemy tutaj pozostałości po dawnej granicy czy też zrekonstruowany dawny posterunek graniczny. Rzeka Omulew dostarcza niezapomnianych wrażeń kajakarzom, są też przygotowane szlaki rowerowe, czy szlak Nordic Walking. Przepastne lasy zapewniają spokój i odpoczynek na trasie - jest pięknie... 

 

Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje przydatne dla żeglarzy, zawiera szczegółowe informacje dotyczące przystani wraz z ich infrastrukturą, miejsca czarterów, oraz specjalne oznakowania na jeziorach a także ich batymetrię. Na mapie naniesiono również szlaki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i ścieżki dydaktyczne, formy ochrony przyrody, bazę noclegową i gastronomiczną, najważniejsze atrakcje turystyczne.

Mazury - Szlak Krutyni
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mazury - Szlak Krutyni

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od północy Mrągowo. 

Olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów, dzika przyroda i uważany za najpiękniejszy w Polsce szlak kajakowy sprawiają, że jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region. 

Publikacja zawiera bogaty informator turystyczny, a w nim opisany szlak kajakowy Krutyni, najciekawsze atrakcje regionu, ciekawostki przyrodnicze oraz praktyczne plany Mikołajek, Mrągowa i Rucianego-Nidy.

Wielkie Jeziora Mazurskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie przedstawia środkową część Pojezierza Mazurskiego, obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje turystyczne. Na mapie znajdują się największe jeziora mazurskie m.in. Śniardwy, Mamry, Niegocin, Orzysz. Rok wydania 2023 Mapa żeglarska, zawiera też naniesiony szlak rowerowy Mauzrska Pętla Rowerowa. 

 

Pojezierze Olsztyńskie. Część południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Olsztyńskie. Część południowa

Mapa Olsztyna i okolic przedstawia południową część Pojezierza Olszyńskiego, fragment Pojezierza Iławskiego i Mrągowskiego oraz Garb Lubawski na południowym zachodzie. Zasięg mapy wyznaczają: Olsztyn na północy, Szczytno na wschodzie, Olsztynek na południu oraz Miłomłyn na zachodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Malowniczy krajobraz, ukształtowany w czasie ostatniego zlodowacenia, tworzą liczne jeziora, rzeki, wzgórza morenowe i rozległe kompleksy leśne (Lasy Taborskie, Lasy Purdzkie, Lasy Łańskie). Do największych atrakcji kulturowych regionu należą zabytki gotyckie, w tym zamki krzyżackie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Dużą atrakcją turystyczną regionu jest Kanał Elbląski. Rok wydania 2019

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie