category-icon

Oświęcim

97 km
228 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-12-20
category-icon
97 km
228 m
232 m
1.5/6
W dniu 20.12.2015 roku, w niedzielę, gdzie była słoneczna pogoda i temperatura w granicach 8 stopni, znów wsiadłem na rower. wyprawa zaczęła się w Ligocie-Miliardowicach pod kościołem, gdzie podziwiałem ustrojoną choinkę, a następnie przez Zabrzeg, Ligotę-Burzej, ruszyłem do Czechowic-Dziedzic na świątecznie ustrojony rynek. Potem pojechałem do Kaniowa i Dankowic, a następnie przez Jawiszowice do Brzeszcz. Tu zastała mnie spora mgła, połączona ze smogiem w okolicy kopalni. Następnie lokalnymi drogami, ruszyłem przez rajsko do Oświęcimia, gdzie zatrzymałem się przy obozie koncentracyjnym Auschwitz. Podziwiałem muzeum tylko zza płotu, bo z rowerem tam wejść nie można. Potem pojechałem do obozu w Brzezince, gdzie zawitałem na jego terenie, przy pomniku. Potem pojechałem przez Pławy i Harmęże do Brzeszcz. Tam spotkała mnie niemiła niespodzianka, bo trasa żółta pełna była błota, wody i bagna... no cóż kiedyś tu rządziła Pani Szydło i "nie dała rady"... Po pokonaniu tej trasy zawitałem w Brzeszczach ponownie. tym razem wjechałem na główną drogę, prowadzącą przez Górę, Miedźną i Ćwiklice do Pszczyny. Przejechałem przez park i rynek, gdzie myślałem, ze zastanę tam lodowisko, ale się zawiodłem. Na rynku stała tylko świąteczna choinka. zniesmaczony pojechałem skrótem koło DK1 do Goczałkowic, a stamtąd wróciłem do Czechowic-Dziedzic. Licznik pokazał 85 km, więc postanowiłem "dobić do sety", nadkładając drogi do domu. I tak zawitałem w Ligocie-centrum i Bronowie, a potem ponownie pod kościołem w Ligocie-Miliardowicach, gdzie podziwiałem już oświetloną choinkę, a potem nieco okrężną trasą pojechałem do domu. Tak oto licznik zanotował 101 km, co jak na grudzień jest niesamowitym wynikiem!!! .

Na trasie z Brzeszcz zrobiło się ciemno, co pozwalało na oglądanie bożonarodzeniowych dekoracji. Pogoda wyjątkowo dopisała, ciepło (ok 8.st.) słonecznie, przy czym od Brzeszcz do Oświęcimia była mgła...

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie