category-icon

Rajd Rowerowy Cz - Dz i Trzy Lipki.

58 km
143 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-09-03
category-icon
58 km
143 m
153 m
1.8/6
W niedzielę 3 września 2017 roku MOSiR Czechowice-Dziedzice organizował 29 Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem burmistrza.

Ja osobiście od kilku lat uczestniczę w tej imprezie z racji tego, że odbywa się na naszym terenie.
Swój start, mimo fatalnej pogody (opady deszczu i 13 stopni), rozpocząłem na granicy Ligoty i Bronowa, by po chwili zameldować się na pierwszym punkcie kontrolnym w Bronowie, przy strażnicy, a następnie skierowałem się do centrum Ligoty, by zaliczyć kolejny PK przy nowym boisku. Potem pojechałem do Zabrzega, by tam zaliczyć kolejny PK przy szkole podstawowej, zaś potem skierowałem się do Czechowic-Dziedzic. Tam pojechałem najpierw do parku przy osiedlu na północy, gdzie zaliczyłem kolejny PK. Ze znalezieniem kolejnego PK nad stawami nieopodal kopalni "Silesia" miałem trochę kłopot, ale dotarłem tam i zaliczyłem. Teraz pozostało, zaliczyć ostatni PK w południowej części miasta. Dojechałem tam omijając centrum Czechowic-Dziedzic, a PK zlokalizowano przy Urzędzie Celnym. Stamtąd pojechałem na teren pływalni przy MOSiR, gdzie miał miejsce finał imprezy. Na mecie każdy otrzymał ciepły posiłek i czekał na losowanie nagród. Tym razem szczęście mnie dopisało i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie "W jakim miesiącu odbywają się Dni Czechowic-Dziedzic?" otrzymałem licznik rowerowy, zamknięcie, długopis... Na tym impreza zakończyła się. Warto przypomnieć, że program całej imprezy mocno pokrzyżowała pogoda. Początkowo planowano, że meta będzie w miejskim parku, gdzie miały być liczne występy i pokazy, które przeniesiono na inny termin.

Po zakończeniu rajdu, mimo drobnego deszczu postanowiłem jeszcze trochę popedałować. Tak oto jadąc przez południe Czechowic-Dziedzic i fragment Mazańcowic znalazłem się na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej. Przy ładnej pogodzie rozciąga się tam piękny widok, ale przy deszczu nic nie było widać, oprócz ogromnego metalowego krzyża. Potem przez Mazańcowice i Ligotę powróciłem do domu. Mój licznik pokazał tylko 60 km, ale w opadach deszczu i tak jest to wyczyn, zważywszy na fakt, że w rajdzie miało brać udział 91 osób, a było około 40...

No cóż w tym dniu pogoda mocno komplikowała plany, deszcz i chłód nie przeszkodził w moim rowerowaniu, gdyż specjalne ubranie znaczne ograniczyło oddziaływanie deszczu na mnie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Miejscowości na trasie