category-icon

Rowerem z Zawoji Wełczy na Przełęcz Krowiarki i z powrotem.

36 km
3 h 41 min
5.0 km
Polska, małopolskie, Zawoja, powiat suski, Zewnętrzne Karpaty Zachodnie, Karpaty Zachodnie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-07-25
Polska, małopolskie, Zawoja, powiat suski, Zewnętrzne Karpaty Zachodnie, Karpaty Zachodnie
category-icon
36 km
4958 m
4958 m
3 h 41 min
4.2/6
Z Zawoji Wełczy żółtym rowerowym do mostu na Wełczówce, teraz w prawo wzdłuż Skawicy do Zawoji Centrum. Skręcamy w prawo przez most, mijamy Pizzerię i boisko sportowe , dojeżdżamy do trasy 957 i rowerowego Szlaku Bursztynowego (w zależności od mapy różny kolor szlaku) w realu słabo oznaczony.
Nim dojedziemy do Przełęczy Krowiarki. Po drodze mijamy szlak pieszy w kierunku Wodospadu Na Potoku Mosornym ,potem Park linowy. Jeszcze kilka szlaków pieszych i jest Policzne, tutaj wyciąg krzesełkowy na Mosorny Groń (1047m npm.). Na szczycie wieża widokowa i trasy zjazdowe MTB. My jedziemy dalej wzdłuż Jaworzynki i Parku Babiogórskiego na Przełęcz Krowiarki (1018m npm.)
Teraz z powrotem w dół, przy Dzikiej Chacie w lewo do Zielonego Szlaku przez Wilczną i Widły, (tu Lipa pomnik przyrody, Izba Pamięci, Galeria na Ucieche, pom. Szafera i Zapałowicza ). Zielonym dojeżdżamy do Stadniny koni Pod Grapą i tutaj spowrotem zmieniamy kolor szlaku na żółty i do domu ????

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Babia Góra i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Babia Góra i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni bądź wybierasz się zdobyć najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę zaliczaną do Korony Gór Polskich. Rok wydania: 2018

Zawoja, Babia Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zawoja, Babia Góra

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. 
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Żywiecki część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część zachodnia

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. 

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Beskid Makowski (Średni)
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Makowski (Średni)

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid Makowski jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, chociaż jest też dosyć gęsto zaludniony. Na mapie przedstawione zostały szlaki piesze oraz trasy rowerowe, zastosowano także cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności terenu. Mapa offline, którą można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne, zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Rok wydania 2023


Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie