W słoneczną i bardzo ciepłą jak na 11 marca, niedzielę wybrałem się na 3 wyprawę rowerową sezonu 2018.
Poprzednia wyprawa miała miejsce 6.01.2018 roku... Taki ogromny przeskok jest spowodowany opóźnionym sezonem narciarskim 2017/2018 i kapryśną zimą.
11 marca 2018 to była wyjątkowo ciepła niedziela, bo aż 16 stopni, zaś w sobotę było 15 stopni i szaleliśmy na stoku narciarskim na Soszowie w Wiśle Jaworniku, przez co cały ten weekend to tzw. "Zderzenie sezonów".
Trasę rowerową rozpocząłem w Ligocie, skąd pojechałem przez Zabrzeg na wał skutego lodem Jeziora Goczałkowickiego, gdzie było mnóstwo ludzi. Potem zawitałem w Pszczynie i na tamie skutego lodem Jeziora Łąka. Potem już w Porębie wjechałem na trasę w kierunku Brzeżc i Studzionki, skąd skierowałem się na Pawłowice i nieco do Jastrzębia. Miałem tutaj krótki postój na stacji paliw, gdzie kupiłem trochę jedzenia, bo ta niedziela to pierwsza niedziela objęta wprowadzonym przez rząd PiS zakazem handlu. W Jastrzębiu zatrzymali mnie Czesi, którzy jechali samochodem do Karviny i się zgubili. Wytłumaczyłem im ze mają jechać w kierunku Zebrzydowic i tam znajdą drogę. Z Jastrzębia pojechałem przez Bzie do Pielgrzymowic. Nieco pomyliłem drogę i w pewnym momencie znalazłem się na środku łąki i musiałem zawrócić, ale nie daleko. Następnie zawitałem w Pielgrzymowicach, miejscowości gdzie dawno nie byłem. Potem przez Golasowice i Jarząbkowice pojechałem do Zbytkowa, który w tym roku świętuje 630 lat istnienia !!! Niesamowity jubileusz. Ze Zbytkowa pojechałem trasą rowerowo-pieszą, a potem DK 81 w kierunku Pawłowic, ale szybko skręciłem do lasu, by przejechać i przejść trasą starej granicy prusko austriackiej do Strumienia na rynek. Ze strumieńskiego rynku pojechałem do Zabłocia, a potem bocznymi drogami przez Frelichów i Zarzecze do Chybia, a potem przez las do Landeka. Skręcając z Landeka na moście nad Iłownicą musiałem uważać na pewnego kierowcę, który mnie wyprzedzał na moście i mimo mojego kierunkowskazu, że skręcam w lewo... Baranów nie brakuje. Skręciłem i pojechałem przez Bronów do centrum Ligoty, a potem przez Miliardowice, do domu.
Pogoda jak już pisałem była znakomita, bo słońce i te plus 16 stopni spowodowało, że licznik zanotował 91 km.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice
Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.
Wydanie 1, 2017
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ostrava i okolice
Mapa prezentuje fragment północno-wschodnich Czech, przy granicy z Polską, na pograniczu Śląska i Moraw. Stolica regionu - Ostrawa - to ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy Czech.
Rok wydania: 2016/2017
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice
Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad
Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.
Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.