Gwiazdki:
5.2 Liczba gwiazdek zależna jest od liczby dodanych waypointów i zdjęć, dopasowania właściwych ikonek do zdjęć i ich zróżnicowania oraz wypełnienia jak największej liczby pól informacyjnych zgodnie z ich przeznaczeniem, pod kątem przydatności dla innych użytkowników.
Dystans: 3,7 km
Czas trwania: 0 h 8 min
Średnia prędkość: 27,64 km/h
Przewyższenie: 32,65 mRóżnica między najwyższym i najniższym punktem trasy
Miejscowość znana chyba wszystkim Polakom z piosenki o Karolince, za którą podążał Karlicek. Para ta została upamiętniona na socrealistycznym pomniku w centrum miasteczka, przy ul. Strzeleckiej i w herbie miasta. Naszą trasę zaczynamy jednak nieco wcześniej, wjeżdżając na rowerach od strony Strzelec Opolskich, od dzielnic Strzebniów (gdzie odkryto cmentarzysko z IX w. p.n.e.) i sąsiedniej - o oryginalnej nazwie Cło.
Mijamy po drodze starą zabudowę Gogolina wzdłuż Strzeleckiej – spichlerz, zagrodę, domy, dawną parowozownię, w której obecnie mieści się hala targowa. Vis a vis niej znajdują się potężne dawne piece wapiennicze, których w latach 40. XIX w. było tu aż 46.
Po lewej minęliśmy też ciekawą architektonicznie bryłę kościoła ewangelickiego, dalej – strzelistą wieżę kościoła NSJ, za którym, po drugiej stronie torów kolejowych, znajduje się dawny cmentarz żydowski, a po drugiej stronie Strzeleckiej – wyżej wspomniany postument Karolinki i Karlika. W miejscu, gdzie Strzelecka przechodzi w Krapkowicką znajduje się plac Dworcowy (przy stacji PKP), przy nim stary budynek poczty. Przejeżdżając tory po prawej mijamy Urząd Miejski, od którego w stronę Krapkowic prowadzi trasa rowerowa.
Dojeżdżamy nią do ul. Przyjaciół Schnogau i wjeżdżamy na górę pod sam potężny kościół św. Anny. Za nim znajduje się cmentarz z ciekawą kaplicą. Trasę przez Gogolin kończymy w pobliżu cmentarza i ul. Kamiennej, którą można w lewo dojechać do ronda i dalej – do Krapkowic, w przeciwnym kierunku – przez Tarnów Opolski do Opola, bądź wrócić do punktu startu i udać się np. do Strzelec Opolskich.