category-icon

110

32 km
1 h 48 min
1.4 km
Polska, podkarpackie, Solina, Góry Sanocko-Turczańskie
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-05-06
Polska, podkarpackie, Solina, Góry Sanocko-Turczańskie
category-icon
32 km
1401 m
766 m
1 h 48 min
2.9/6
Opis trasy

Nie da się ukryć, że Bieszczady należą do najpiękniejszych regionów Polski nie tylko ze względu na ukształtowanie terenu, niespotykane krajobrazy, przebogatą faunę i florę, ale przede wszystkim dzięki urokowi, który rzucają na każdego, kto je odwiedzi. Ten jest na ów urok odporny, kto nie kocha przyrody - inni zaś nieodmiennie będą się Bieszczadami zachwycać. Cóż więc może być piękniejszego i bardziej zbliżającego z naturą niż poznanie Bieszczadów na trasie Dziarskiego Czada?
Czym jest "Dziarski Czad"?

Dziarski Czad rozpoczyna się w Polańczyku na przystani żeglarskiej Eko Marina, a kończy w karczmie Skup Runa Leśnego w Dołżycy. Trasa biegu liczy 102 kilometry i jest najbardziej wymagającą i najdłuższą trasą pierwszej edycji UltraBiesa. Swoją przygodę rozpoczniesz nad Jeziorem Solińskim – legendarnym zbiornikiem położonym u podnóża Bieszczad. Kolejnymi miejscami na trasie biegu będą Górzanka, Kalinówka, Zdybka i Haworno, charakteryzujące się wyjątkową dla tej okolicy architekturą. Trasa wiedzie ponadto przez Cisną i Żubracze, będzie Ci dane wspiąć się na szczyty Korbani, Łopiennika, Hyrlatej, Dużego Jasła, Dziurkovca czy Paportnej. Widoki ze szczytów na długo pozostaną w Twojej pamięci.
Bieg dla żądnych przygód!

Na trasie biegu czeka na Ciebie sześć punktów kontrolnych oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów, gdzie będziesz mógł zatrzymać się i odpocząć, uzupełnić płyny i zjeść ciepły posiłek. Jeden z punktów usytuowany będzie w legendarnej Chacie Wędrowca w Wetlinie. Niewątpliwą atrakcją biegu będzie możliwość odwiedzenia Przełęczy Orłowicza znajdującej się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Nad bezpieczeństwem biegaczy będzie czuwać pomoc medyczna GOPR. Trasa Dziarski Czad nie należy do najłatwiejszych, ale na śmiałka, który odważy się ją przemierzyć, czeka nie tylko satysfakcja z ukończonego biegu, ale również piękno, którego nie sposób opisać słowami. Warto je zobaczyć na własne oczy! Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 22h.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Jezioro Solińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jezioro Solińskie

Mapa Gminy Solina wraz z Jeziorem Myczkowskim i Jeziorem Solińskim sztucznymi zbiornikami górskimi na Sanie i Solince. Mapa od Wydawnictwa Compass w skali 1:25 000. Na północy mapa sięga po Orlec, na zachodzie Berezkę, Terką na południu i Chrewt na wschodzie. Rok wydania 2023

Bieszczady - Cisna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady - Cisna i okolice

Mapa Bieszczadów w okolicach Cisnej - miejscowość jest  wcentralnej części mapy. Na mapie znajdują się miejscowości: Jabłonki, Zatwarnica, Łopienka, Wetlina, Balnica. Znajdziemy tu trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne. Podane są długości czasu przejść. Rok wydania 2022

Okolice Sanoka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Sanoka

Nowa mapa okolic Sanoka, łącząca nasze dwie dotychczasowe pozycje: Bieszczady i Pogórze Przemyskie. Sanok i jego okolice znajdowały się na obrzeżach tamtych map. Teraz te ciekawe tereny można zwiedzać korzystając z jednej mapy. Na mapie wyeksponowana obiekty znajdujące się na coraz bardziej popularnym Szlaku Ikon.

Rok wydania: 2018

Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy

Mapa swym zasięgiem obejmuje obszar od Woli Michowskiej do Tarnawy Niżnej oraz od Worka Bieszczadzkiego do Jeziora Solińskiego. Są tu wszystkie połoniny: Wetlińska, Caryńska, Bukowska, Dźwinicka, Tarnica, Szeroki Wierch, Mała i Duża Rawka oraz Pasmo Jeleniowatego (obok Mucznego) z nowo wybudowaną wieżą widokową. Worek Bieszczadzki pokazano na osobnym kartoniku.  Pokazano tu wszystkie szlaki i ścieżki dydaktyczne z ich długościami i czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście. 

Bieszczady
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady

Mapa Bieszczady zamyka się w granicach: Lesko i Ustrzyki Dolne na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Obszar mapy obejmuje: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie) oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne: Ustrzyki Górne i Dolne, Wetlina, Cisna, Komańcza, Solina, Lesko. Rok wydania 2024

Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla. 
Na mapie zaprezentowana jest cała trasa samochodowa z Bieszczadów na stronę słowacką i dalej na Ukrainę. Rowerem możemy dodatkowo przekroczyć granicę wygodną drogą z Cisnej przez Przełęcz nad Roztokami (Przeł. Ruska), a poza parkiem istnieje kilka innych możliwości przejazdów terenowych. Mapa obejmuje aż 3 parki narodowe: Bieszczadzki Park Narodowy, Park Narodowy Połoniny oraz częściowo Użański Park Narodowy. Wydanie mapy poprzedziła gruntowna weryfikacja terenowa oraz konsultacje ze „znawcami” terenu, efektem czego jest aktualna sieć szlaków turystycznych, dokładna lokalizacja zabytków architektury sakralnej, cmentarzy wojennych, pomników przyrody i innych ciekawych obiektów. Dużo uwagi poświęciliśmy na weryfikację i odpowiednią klasyfikację sieci dróg - wyróżniając te wyasfaltowane i szutrowe (utwardzone). Zrobiliśmy to z myślą o rowerzystach. Wskazaliśmy również miejsca zakazu wjazdów dla pojazdów samochodowych. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2017

Miejscowości na trasie