category-icon

5 mostkami nad Zimnicą

28 km
80 m
Polska, dolnośląskie, Lubin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-07-15
Polska, dolnośląskie, Lubin
category-icon
28 km
80 m
80 m
Średni
3.1/6
Przez 5 mostków nad Zimnicą
Długość trasy - 29 km
Trasę rozpoczynamy przy przejściu dla pieszych przez drogę dwupasmową biegnącą z Zielonej Góry do Wrocławia (koło Castoramy). Przechodzimy na drugą stronę do Miroszowic. Uwaga droga bardzo ruchliwa. Przejeżdżamy przez tę wieś. Za wsią przekraczamy pierwszym mostkiem rzekę Zimnicę. Położenie mostka: N51023.086 i E16014.749. Przejeżdżamy przez lasek i docieramy do asfaltowej drogi, na której skręcamy w prawo (na południe) i dojeżdżamy do Kłopotowa. Tu kierujemy się do Osieka, lecz nie dojeżdżamy do niego (na południowy-zachód). Jednak docieramy do kolejnego (drugiego) mostka nad Zimnicą, którego położenie jest następujące: N51022.157 i E16014.844. Po przejechaniu jego cofamy się jednak około 50 metrów i wjeżdżamy w las. Jedziemy leśną drogą na wprost około 2200-2300 metrów do punktu zwrotnego o pozycji N51022.622 i E16016.658. Tutaj skręcamy ostro na południe (w prawo). Jedziemy tak aż wyjedziemy z lasu. Droga podąża początkowo na południowy-zachód, potem na południe, by skierować się na południowy-wschód. W polu przejeżdżamy przez kolejny mostek o pozycji: N51021.834 i E16016.608. Drogą polną kierujemy się do Niemstowa, który jest w oddali widoczny. We wsi skręt na drogę asfaltową w prawo (przy domu nr 50) (na południowy-zachód). Jedziemy do skrzyżowania dróg asfaltowych i skręcamy w prawo (na północny-zachód) przejeżdżając przy domu nr 37. Jedziemy do przysiółka Łazek. Za pierwszym domem po prawej stronie wjeżdżamy w niepozorną ścieżkę pomiędzy ogrodzeniami i docieramy do następnego mostka nad Zimnicą o pozycji: N51021.700 i E16016.000. Przechodzimy przez mostek. Po drugiej stronie mostka gęste zarośla, głównie pokrzywy sięgające po szyję i niekiedy podmokły teren. Jest to więc miejsce dla wytrwałych turystów rowerowych. Rower trzeba pchać. W lesie wąska ścieżka. Skręcamy na zachód, a potem na północ. Droga się rozszerza, a my docieramy po 1400-1500 metrach (od mostka w Łazku) do punktu zwrotnego o pozycji: N51022.409 i E16016.078. Skręt w prawo (na północny-wschód) w drogę, którą wcześniej już jechaliśmy i jedziemy na wprost aż do Czerńca. W Czerńcu drogą wiejską, aż do skrzyżowaniu tuż przy kościele Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych. Skręcamy w prawo ( na południe) i podążamy niebieskim Lubińskim szlakiem rowerowym. Za wsią już piąty raz przekraczamy Zimnicę, a most ma współrzędne: N51022.244 i E16017.985. W oddali widać Niemstów, do którego ponownie dojeżdżamy. Na asfaltowej drodze skręt w prawo (na południowy-zachód). Mijamy kościół świętego Antoniego Padewskiego. Docieramy do ruchliwej drogi łączącej Zieloną Górę z Wrocławiem. Przeskakujemy na drugą stronę. Za wsią kierujemy się w drogę w prawy skos (na zachód, a potem północny-zachód). Dojeżdżamy do Osieka. Przejeżdżamy przez wieś kierując się w lewo (na zachód). Docieramy do skrzyżowania i podążamy na północ (w prawo) do Lubina. Tutaj wzdłuż ulicy Piłsudskiego, a potem Zwierzyckiego wracamy na miejsce startu przy Castoramie.
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
www.ziemialubinska.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie