category-icon

78. Brenna-Chata Wuja Toma-Przeł. Salmopolska-Malinowska Skała-Skrzyczne-Szczyrk-Klimczok

37 km
11 h 6 min
1.9 km
Brenna
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-05-03
Brenna
category-icon
37 km
1942 m
1939 m
11 h 6 min
6/6
1. Brenna Bukowa (Parking / Karczma Pod Skalicą) - Przełęcz Karkoszczonka
szlak : żółty (czas przejścia: 75 min; długość odcinka: 3,29 km dystans w górę: 2,67 km (81 %), w dół: 629 m (19 %)

2. Przełęcz Karkoszczonka - Chata Wuja Toma
(czas: 3 min; długość: 150 m, w dół: 150 m (100 %)

3. Chata Wuja Toma - Przełęcz Karkoszczonka
(czas: 5 min ; długość: 150 m , w górę: 150 m (100 %)

4. Przełęcz Karkoszczonka - Kotarz
szlak: czerwony (czas: 100 min; długość: 5,21 km, w górę: 3,43 km (66 %), w dół: 1,78 km (34 %)

5. Kotarz - Przeł. Salmopolska
szlak: czerwony (czas: 45 min; długość: 2,91 km, w górę: 1,33 km (46 %), w dół: 1,58 km (54 %)

6. Przeł. Salmopolska - Malinowska Skała
szlak : czerwony (czas: 70 min; długość: 3,56 km, w górę: 2,68 km (75 %), w dół: 880 m (25 %)

7. Malinowska Skała - Skrzyczne
szlak : zielony (czas: 165 min; długość: 4,24 km, w górę: 2,71 km (64 %), w dół: 1,53 km (36 %)

8. Skrzyczne - Schronisko PTTK Skrzyczne
szlak : zielony (czas: 5 min; długość: 200 m, w dół: 200 m (100 %),

9. Schronisko PTTK Skrzyczne - Szczyrk - skrzyżowanie ul. Górskiej z DW 942 (Myśliwska i Beskidzka) tuż przy Starej Karczmie
szlak: zielony (czas: 100 min; długość: 5,04 km, w górę: 334 m (7 %), w dół: 4,71 km (93 %)

10. Szczyrk - skrzyżowanie - Schronisko PTTK Klimczok
szlak : zielony (czas: 165 min; długość: 5,9 km, w górę: 5,39 km (91 %), w dół: 512 m (9 %)

11. Schronisko PTTK Klimczok - Przeł. Siodło pod Klimczokiem (węzeł szlaków)
szlak : niebieski (czas: 5 min; długość: 276 m, w dół: 276 m (100 %),

12. Przeł. Siodło - Klimczok
szlak: czarny (czas: 10 min; długość: 469 m, w górę: 469 m (100 %),

!!!!!
"Przynieś kamień ze zdobytego szczytu"
!!!
tuż pod samym szczytem Klimczoka znajduje się miejsce, w którym turyści zdobywający szczyt mogą pozostawić pamiątkę po sobie - pamiątkę nie byle jaką, bo kamień ze zdobytego szczytu (rozwijając - kamień pochodzący ze zdobytej góry, kamień przyniesiony, wniesiony na szczyt Klimczoka).
Inicjatywa ciekawa chociaż.. no i tu pojawia się ale...
wszystko fajne, dopóki inicjatywa nie przybierze zjawiska na skalę masową. Rozpocznie się wyścig - kto zdobędzie i przyniesie większy kamień..
Pomijam fakt, że właściwie zbieranie i wynoszenie czegokolwiek z np. parków narodowych i krajobrazowych jest zabronione, ale jako że za rekę nikogo złapać się raczej nie uda.. przyjmijmy, że jest to niewłaściwe.

Osobiście wolę zbierać zdjęcia :)

a Ty, użytkowniku, co o tym sądzisz?

13. Klimczok - Przeł. Siodło (węzeł szlaków)
szlak : czarny (czas: 5 min; długość: 469 m, w dół: 469 m (100 %),

14. Przeł. Siodło (węzeł szlaków) - Przeł. Karkoszczonka
szlak : czerwony (czas: 50 min; długość: 2,22 km, w górę: 350 m (16 %), w dół: 1,87 km (84 %).

15. Przeł. Karkoszczonka - Brenna powrót na parking
szlak : żółty (czas: 165 min; długość: 3,29 km, w górę: 629 m (19 %), w dół: 2,67 km (81 %)

więcej na:
http://mojoutdoor.manifo.com/gorskie/78--brenna--chata-wuja-toma--przel--salmopolska--malinowska-skala--skrzyczne--szczyrk--schronisko-pttk-pod-klimczokiem-klimczok-brenna

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Szczyrk
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szczyrk

Mapa turystyczna „Szczyrk” obejmuje swoim obszarem gminę Szczyrk, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. wschodnią część Brennej, Buczkowice.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

Wisła
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła

Mapa przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Okolice Wisły słyną z licznych szlaków pieszych i rowerowych oraz atrakcyjnych tras narciarstwa biegowego. Znajduje się tu ponad 20 nowoczesnych wyciągów narciarskich, a także liczne ośrodki sportowo-rekreacyjne. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. 
Mapa zawiera także plan centrum Wisły w skali 1:10'000 oraz opisy głównych atrakcji Wisły wraz z informatorem teleadresowym (baza noclegowa, urzędy, komunikacja, kultura, rekreacja). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Wisła. Podróż do Źródeł
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła. Podróż do Źródeł

Mapa turystyczna „Wisła. Podróż do Źródeł” obejmuje swoim obszarem gminę Wisła, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. południową część Ustronia oraz Brennej. 

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

 

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie