category-icon

Bielsko - Górki Wielkie

110 km
471 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-04-29
category-icon
110 km
471 m
468 m
1.8/6
W słoneczną niedzielę 29.04.2018 roku miałem zaplanowaną wyprawę rowerową, ale niemalże w ostatniej chwili zdecydowałem się na udział w 44 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bielsku-Białej. Swoją trasę rozpocząłem już o 7. 30 rano wyruszając z Ligoty, przez Bronów, Międzyrzecze Dolne do Ligoty (ponownie) i stamtąd przez Mazańcowice w kierunku Bielska-Białej. Trasa wiodła ładnymi terenami, ale pagórkowatymi. Wcześniej na trasę wyjechały moje siostry. W Bielsku-Białej zawitaliśmy pod ratuszem, skąd o 9.30 wyruszył peleton rajdu rowerowego organizowanego przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów i pod patronatem prezydenta Bielska-Białej. Trasa wiodła w kierunku MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach gdzie zlokalizowano półmetek rajdu, a także kto chciał, mógł się posilić lub wziąć udział w konkurencjach sportowych. Po półtoragodzinnym odpoczynku 2.800 cyklistów w niebieskich koszulkach, wyruszyło w kierunku Bielska-Białej,, ale nie pod ratusz, a pod stoki Szyndzielni, a konkretnie tuż obok hali "Pod Dębowcem", gdzie było zakończenie rajdu i losowanie nagród. Nam szczęście nie sprzyjało, bo nic nie wygraliśmy, a były d wygrania 4 rowery !!! Na mecie można było się posilić - zjeść grochówkę i napić się wody. Konferansjerką podczas rajdu była znana z lokalnego Radia Bielsko, dziennikarka Pani Magdalena Fritz. Wówczas mój licznik pokazywał 48 km co było zbyt mało dla mnie i postanowiłem już samotnie "gdzieś pojechać". Siostry były już po rajdzie totalnie zmęczone i pojechały do domu, a ja skierowałem się podgórskimi drogami do Jaworza, a potem górami do Górek Wielkich, gdzie wjechałem na trasę rowerową wzdłuż Brennicy. Tak oto zajechałem do Skoczowa i Wiślaną Trasą Rowerową wiodącą wałem Wisły zajechałem aż do Drogomyśla, skąd polnymi drogami pojechałem do Zabłocia. Z Zabłocia pojechałem do Chybia a potem przez Mnich do lasu zabrzeskiego i skierowałem się leśną drogą aż do Zabrzega. W tej miejscowości skręciłem na Ligotę i tak zakończyłem wyprawę.

Na liczniku pojawiło się 111 km. Warunki w jakich przyszło mi jeździć były wręcz idealne, słonecznie, momentami z wiatrem co spowodowało zmianę koloru skóry na odsłoniętych częściach ciała, bo temperatura wynosiła aż 29 stopni !!! Przez to spiłem chyba ze 5 litrów wody, ale tak być powinno.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ustroń i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ustroń i okolice

Mapa turystyczna Ustroń i okolice obejmuje swoim obszarem gminę Ustroń, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. Górki Wielkie, Górki Małe, zachodnią część Brennej, północną część Wisły i Nydka (Republika Czeska) oraz wschodnią część gminy Goleszów.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich.

 

Cieszyn i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Cieszyn i okolice

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024