category-icon

Biery

52 km
308 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-11-12
category-icon
52 km
308 m
304 m
1.8/6
W niedzielę 12.11.2017 roku wybrałem się na wyprawę rowerową. Tej trasy nie planowałem, więc był to typowy wyjazd spontaniczny, ale nie do końca, bowiem wcześniej zapoznałem się z prognozą pogody. Przewidywano, że około godziny 18.00 zacznie padać deszcz, co się sprawdziło, ale na szczęście wtedy już byłem przy domu.

Wyprawa rozpoczęła się w Bronowie, skąd po pokonaniu wzniesienia zawitałem w centrum Rudzicy, a potem Roztropic, gdzie podziwiałem ładne widoki na stronę północną i południową. Widoki to przede wszystkim Beskid Śląski i okolice okręgu przemysłowego na Górnym Śląsku wraz z Jeziorem Goczałkowickim. Teren jest pagórkowaty, ale to nie przeszkodziło mi w przejechaniu przez Wieszczęta i Bielowicko, gdzie podziwiałem drewniany kościół. Potem przejechałem przez ładne okolice Świętoszówki do miejscowości Biery, gdzie dawno mnie nie było. Jest to miejscowość położona u podnóża Beskidu Śląskiego nad potokiem Jasionka. Warto wspomnieć, że szczyty Beskidów pokrył śnieg. Z Bier pojechałem do Jasienicy, skąd główną drogą pojechałem do Wapienicy - dzielnicy Bielska - Białej. W następnej dzielnicy - Aleksandrowic, gdzie znajduje się lotnisko sportowe, a wokół niego jest asfaltowa trasa rowerowa, którą objechałem i pojechałem na Wiślaną Trasę Rowerową wiodącą w kierunku Zabrzega. Spadło kilka kropel deszczu, co zmotywowało mnie do przyspieszenia wyprawy. WTRką jechałem przez pagórki Starego Bielska z krzyżem na Trzech Lipkach, a następnie przez Mazańcowice. Problematyczny był odcinek w lesie, w kierunku Czechowic-Dziedzic, bo było błotniście, ale jakoś przejechałem. Następnie trasa przechodzi przez ligocką dzielnicę Burzej i kieruje się do centrum Zabrzega. W tym momencie zaczął padać deszcz i tak już było do końca wyprawy. Z Zabrzega szybko dotarłem do Ligoty i do domu.

Trasa liczyła tylko 50 km, było słonecznie ale pod koniec, zgodnie z prognozą się rozpadało. Widoczny śnieg na szczytach Beskidów, to potwierdzenie, że było chłodno. Temperatura spadła do 4 stopni Celsjusza.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Cieszyn i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Cieszyn i okolice

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Śląski i Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski i Beskid Żywiecki

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu. Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Rok wydania: 2023

Miejscowości na trasie