category-icon

Chorwacja na rowerze

1093 km
0 m
Polska, śląskie, Zagrzeb

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-07-18
Polska, śląskie, Zagrzeb
category-icon
1093 km
0 m
0 m
Średni
5.3/6
Trasa, którą z ogromną przyjemnością dzielę się z Wami została "rozjechana" przez szóstkę wytrwałych zapaleńców z różnych części Polski w sierpniu zeszłego roku. Wyprawa trwała 25 dni i nastawiona była na jak najniższe koszta i dobrą zabawę, tak więc spanie na campingach i pod chmurką, mycie w strumykach i na stacjach i inne tego typu wygody :) To dało nam niesamowitą radość z podróży, gdyż nie tylko nasz budżet nie został drastycznie nadszarpnięty, ale doświadczyliśmy także prawdziwej wolności, wolności którą trudno odczuć na wycieczkach organizowanych przez biura podróży. Zresztą, Ty, drogi Czytelniku, skoro śledzisz tego typu strony i przeglądasz trasy, pewnie wiesz co mam na myśli ;) Powyższa relacja wzbogacona jest o zdjęcia i opisy ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Trasa przebiega przez dwie europejskie stolice - Bratysławę oraz Zagrzeb, przez miejsca o bogatej historii takie jak Varazdin czy Senj, oraz przez przyrodnicze "must have" czyli między innymi Park Narodowy Jezior Plitwickich oraz perłę wypoczynku w stylu post-sowieckim - Balaton. Jednak co najważniejsze, a niewidoczne na mapie, wyprawa dała nam możliwość poznania niesamowitych osób, podróżujących tak jak my, od których mogliśmy się wiele nauczyć (w tym miejscu pozdrowienia dla naszych francuskich przyjaciół Charlesa i Augustina) :) W te wakacje planujemy przemierzyć trasę nieco trudniejszą, gdyż dłuższą o kilkaset kilometrów - chcemy przez Słowację, Węgry, Serbię oraz Bośnię dojechać do wymarzonego Splitu.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ostrava i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ostrava i okolice

Mapa prezentuje fragment północno-wschodnich Czech, przy granicy z Polską, na pograniczu Śląska i Moraw. Stolica regionu - Ostrawa - to ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy Czech.

Rok wydania: 2016/2017

Beskid Śląsko-Morawski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląsko-Morawski

Mapa prezentuje pasmo górskie na pograniczu Czech i Słowacji, dawniej uznawane za część Beskidu Śląskiego. Najwyższym szczytem pasma jest Łysa Góra (1324 m n.p.m.).

Rok wydania: 2016/2017

Beskidy Kysuckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskidy Kysuckie

Mapa prezentuje fragment północno-zachodniej Słowacji na pograniczu z Czechami i z Polską. Beskid Kysucki to pasmo górskie w regionie Kysuce. Wraz z Beskidem Orawskim tworzą pasmo Beskidów Słowackich, są najwyższą częścią Gór Kisuckich, choć czasem spotyka się opinie, że osobnym rejonem górskim. Beskid Kysucki ciągnie się od przełęczy Zwardońskiej do granicy z Orawą na przełęczy Przysłop. Najwyższym szczytem pasma jest Wielka Racza (Veľká Rača). Na terenie gór znajduje się kilka rezerwatów przyrody, w tym wokół Wielkiej Raczy, a niemal całość pasma zajmuje obszar chronionego krajobrazu.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Beskidy, Jaworniki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskidy, Jaworniki

Mapa przedstawia fragment Beskidów Śląsko-Morawskich na południowy wschód od miejscowości Międzyrzecze Wołoskie, oraz zachodnią część Jaworników -  do linii miejscowości Vysoká nad Kysucou. Malowniczy region czesko-słowackiego pogranicza wykorzsytywany jest pod turystykę pieszą i narciarską, licznie odwiedzają go także wspinacze skałkowi (znane miejsce wspinaczkowe to Skały Czertowskie koło wsi Lidečka).

Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.