category-icon

Czeska Szwjacaria Niemiecka Saksonia

205 km
10 h 4 min
1.9 km
Bad Schandau Prina Konigstein Sebnitz

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-09-03
Bad Schandau Prina Konigstein Sebnitz
category-icon
205 km
1879 m
1868 m
Średni
10 h 4 min
5.1/6
Rowerowa wyprawa po najciekawszych zakątkach Czeskiej Szwajcarii i Niemieckiej Saksonii. Teren idealny pod piesze i rowerowe wojaże. Start i Meta w miejscowości Bad Schandau na parkingu (darmowy) przy stacji kolejowej, następnie kierujemy się do miejscowości Sebnitz by za chwilę wjechać do Czech. I etap jazdy do około 40 km podjazdów, a robiąc pętlę przez Chechy wjeżdżamy ponownie na Niemiecką stronę i przez okoliczne wioski z super asfaltem nieco okrężną trasa docieramy do miejscowości Konigstein z atrakcją w postaci twierdzy zlokalizowanej na skalistym zboczu. Dalej już na płasko ścieżką rowerową wzdłuż Łaby około 40 km jedziemy do miejscowości Prina, którą mijamy w kierunku na Drezno aby przejechać mostem nad rzeką. Następnie nieco rowerowej wspinaczki i super widoków do Hohenstein,a stamtąd już do mety.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Saksońska Szwajcaria - część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Saksońska Szwajcaria - część zachodnia

Mapa obejmuje zachodnią część Saksońskiej Szwajcarii w Niemczech. Na mapie zaznaczono kurorty i miasteczka oraz atrakcje turystyczne regionu niemieckich Gór Połabskich, ponadto jest tu: Bastei, Twierdza Königstein, Hohnstein z zamkiem, formy skalne Schrammsteine. Zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz wszystkie informacje potrzebne turyście. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi.

Góry Łużyckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Łużyckie
Góry Łużyckie – pasmo górskie w Sudetach, leżące na zachód od Gór Izerskich, na pograniczu czesko-niemieckim, między Ústí nad Labem, Żytawą a Libercem. Przez grzbiet Gór Łużyckich przebiega dział wodny oddzielający zlewisko Morza Bałtyckiego i Północnego. W centralnej części gór znajduje się kilka niewielkich jezior oraz kilka sztucznych zbiorników wodnych. Region pokrywają bogate lasy bukowo-jodłowe, ubogie buczyny, dąbrów podgórskie. W dolinach potoków występują lasy łęgowe jesionowo-olchowe. Obecnie duże połacie gór porastają wtórnie wprowadzone przez człowieka bory świerkowe. Już od XIII wieku w Górach Łużyckich rozwijało się szklarstwo, natomiast od XV wieku rozwijało się górnictwo i hutnictwo, które z przerwami funkcjonowało do 1911 r.
Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
PN Czeska Szwajcaria położony jest w północnych Czechach, między miejscowościami Hřensko na zachodzie a Chřibská na wschodzie, na południu graniczy z Obszarem chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce, a od północy graniczy z Szwajcarią Saksońską położoną po północnej stronie granicy czesko-niemieckiej. Występują tu unikatowe piaskowcowe skalne miasta, stworzone przez zagęszczenie ciekawych formacji, jak: bramy, pionowe ściany, baszty, iglice, wąwozy, szczeliny, parowy, i wąskie tarasy skalne. Chociaż obszar kojarzy się z górami, znajduje się tutaj najniżej położony teren w Czechach w miejscowości Hřensko, leżącej na wysokości 115 m n.p.m. Cały teren Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, pod względem zajmowanego obszaru oraz minimalnego zaludnienia, jest unikalnym regionem na skalę Europejską. Symbolem Czeskiej Szwajcarii jest największa w Europie naturalna skalna brama – Brama Pravčicka.
Czeskie Średniogórze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeskie Średniogórze

Czeskie Średniogórze to pasmo górskie w północnych Czechach, w kraju usteckim. Przepływa przez nie Łaba, tworząc przełom zwany Porta Bohemica, czyli Czeska Brama. Powierzchnia Czeskiego Średniogórza wynosi 1265 km². Góry są zbudowane głównie ze skał bazaltowych i fonolitów wieku trzeciorzędowego, które świadczą o dawnym wulkanizmie. Charakterystycznym elementem rzeźby są izolowane wzniesienia w kształcie stożków, są to wygasłe wulkany. Do najsłynniejszych należą Milešovka – najwyższa góra, Lovoš czy Hazmburk. Niemal całe pasmo znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego (CHKO) Czeskie Średniogórze, z siedzibą w Litomierzycach. Charakterystyczne jest występowanie ciepłolubnej roślinności stepowej: owsicy (Helictotrichon desertorum), ostnicy, lnu złocistego.

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020