category-icon

Diallo Uphill Race Śnieżka 2011

26 km
3 h 58 min
1 km
Polska, dolnośląskie, Karpacz
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2011-08-07
Polska, dolnośląskie, Karpacz
category-icon
26 km
1066 m
1062 m
3 h 58 min
6/6
Minął „lipcopad” , ale w sierpniu niewiele w pogodzie się zmieniło. Przed każdym wyjazdem na rower obserwacja prognoz. Nic więc dziwnego ,że już od kilku dni obserwowałem TVN meteo. Prognozy dla Śnieżki na dzień 7 sierpnia , niestety nie były dobre, można powiedzieć ,że były złe…burze, wiatr i deszcz.
Mimo tego poranek 7 sierpnia nie był zły , nie padało. W Karpaczu na stadionie byłem około godziny 8.00. Zaczynał się dopiero ruch.
Pobrałem numer startowy – 164 i wróciłem do samochodu. Przed wyjazdem , który planowany był na 10.00 , trzeba coś zjeść.
Kilkanaście minut przed 10 .00 zajmowanie miejsc w tunelu skąd nastąpił wyjazd na główną ulicę Karpacza. Stąd zaczyna wyścig.
Trasa prowadzi początkowo asfaltową drogą , ulicami miasta, w kierunku kościoła Vang. Tutaj skręcić należy na niebieski szlak, gdzie nawierzchnia zmienia się na brukowaną. Przy wjeździe do Karkonoskiego Parku Narodowego rozpoczyna się pierwszy stromy podjazd, nachylenie sięga 15%, po 400m następuje chwila wytchnienia a nawet zjazd do Starej Polany. Dalej podjazdem , miejscami bardzo trudnym (20% nachylenia), obok schroniska Strzecha Akademicka do Spalonej Strażnicy, gdzie na uczestników czeka ostatni moment wytchnienia – Równia pod Śnieżką, trasa wiedzie po płaskim aż do Schroniska -Dom Śląski- gdzie rozpoczyna się kulminacyjny 2 kilometrowy podjazd Drogą Jubileuszową na sam szczyt.
W tym roku dodatkowo we znaki dawał się silny wiatr , a w okolicach Strzechy Akademickiej niewielki deszcz, który powodował ,ze nawierzchnia stawała się śliska i co jakiś czas ktoś „zaliczał glebę „
Przy podejdzie z Równi pod Śnieżką , wiał silny wiatr tak ,że momentami „wykręcało „ kierownicę .
Pomimo tych wszystkich niedogodności możliwość wspólnego wjazdu na ten szczyt połączonego z rywalizacją i walką z własnymi słabościami , na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników.
Dodatkowo na szczycie na zawodników czeka pamiątkowy medal i prawie odświętna at

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Rudawy Janowickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rudawy Janowickie

Bardzo dokładna, aktualizowana w terenie mapa turystyczna Rudaw Janowickich z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi z czasami przejść poszczególnych odcinków. Na mapie zaznaczono skały wspinaczkowe, z których słynie region i najważniejsze atrakcje turystyczne. Rok wydania: 2022

Karkonoski Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonoski Park Narodowy

Mapa wydawnictwa Galileos w skali 1:33 000 obejmująca swoim zasięgiem obszar Karkonoskiego Parku Narodowego i okolic, została zaktualizowana w terenie. Karkonoski Park Narodowy to jeden z najbardziej popularnych wśród turystów regionów. Na mapie zaznaczono atrakcje turystyczne i krajoznawcze, a także informacje praktyczne. Oznaczono przebieg szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych wraz z czasami przejść. Rok wydania 2020

Karkonosze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na zachodzie oraz Velka Upa na południu, Kowary na wschodzie i Jelenia Góra na północy. Ważniejsze atrakcje turystyczne zostały wyszczególnionea, a ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Rok wydania 2022

Karkonosze, Góry Izerskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze, Góry Izerskie

Mapa w świetnej skali 1:35 000. Na mapie znajdują się Karkonosze, Góry Izerskie, plany (centra miast) Świeradowa-Zdroju, Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz czeskich miejscowości: Harrachova i Szpindlerowego Młynu.

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów rozciągające się na długości około 40 km. Głównym grzbietem przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.). Wyróżniającym się elementem krajobrazu Karkonoszy są kotły polodowcowe z malowniczymi jeziorkami oraz unikatowe formacje skalne. Tutaj swoje źródła ma największa czeska rzeka - Łaba. Symboliczną studnię odnaleźć można pod Łabskim Szczytem, na wysokości 1386 m n.p.m. Krajobraz karkonoski urozmaicają licznie występujące na potokach wodospady i kaskady. Występujące tu wody termalne i mineralne przyczyniły się do rozwoju znanych uzdrowisk - Cieplic i Świeradowa-Zdroju, a w Czechach - Janské Lázně. 

Góry Izerskie to najbardziej na zachód wysunięte pasmo Sudetów położone na terenie Czech i Polski. Składa się z niezbyt wysokich grzbietów górskich. Najwyższym wzniesieniem jest Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Takie ukształtowanie powierzchni w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem i dużą atrakcyjnością terenu przyczyniło się do rozwoju turystyki - pieszej, rowerowej i narciarstwa biegowego. Gęsta sieć utwardzonych dróg niczym magnes przyciąga licznie przybywających tu kolarzy górskich. Zimą popularne Izery oferują dobrze przygotowane trasy pod biegówki. Najpopularniejszym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego są Jakuszyce.

Rok wydania: 2022

Ziemia Kłodzka - rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Kłodzka - rowerowa

Mapa szlaków rowerowych Ziemi Kłodzkiej. Zaznaczono tu najważniejsze atrakcje przyrodnicze, turystyczne oraz informacje praktyczne. Rok wydania 2020

Karkonosze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i zarazem Czech rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km (od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie). Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z czego do Polski należy 185 km² czyli 28,46%. Głównym grzbietem gór przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Czech, Sudetów i Śląska. Karkonosze należą do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Rok wydania: 2016/2017

Miejscowości na trasie