category-icon

Dolina Odry cz.2 Kędzierzyn Kozle-Krapkowice-Prószków-Opole-Lewin Brzeski

90 km
53 m
Kędzierzyn Koźle

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-04-08
Kędzierzyn Koźle
category-icon
90 km
53 m
83 m
4.5/6
Kolejny odcinek szlaku Odry,rozpoczynam punkualnie o 6:00.By dojechać na miejsce zakończenia pierwszego odcinka w Kędzierzynie,ruszam na dworzec w Rudzie Chebziu.W pociągu spotykam się z kumplem i po przesiadce w Gliwicach meldujemy się o 7:30 na starcie drugiego odcinka.
Pierwszym naszym celem są Krapkowice gdzie dosyć szybko docieramy drogą 423.Krótki postój pod pomnikiem/wodowskazem pokazującym poziom rzeki w największych powodziach,zwłaszcza w 1997 i jedziemy na ładny rynek robiąc tu dłuższy postój.Następnie ruszamy droga 415 w kierunku Prószkowa,po drodze zahaczając o pałace w Rogowie Opolskim i Dąbrówce Górnej.Niebieski szlak odry można sobie odpuścić,bo oznaczenia są w takim stanie że można się tylko zgubić.W Prószkowie oglądamy zamek i na mini ryneczku robimy kilkanaście minut przerwy.Kolejny cel to Opole dokąd zmierzamy droga 414.Na tym odcinku czujemy że mocno nasila się wiatr,na szczęście z tyłu albo z boku.Do Opola wjeżdzamy przez Wyspę Bolko ,wałami nad Odrą i przez most zakochanych docieramy na stare miasto.Zwiedzamy katedrę,oglądamy ratusz,wieżę piastowską i rynek.Posileni i zregenerowani opuszczamy Opole i kierujemy się drogą 459 do Skorogoszczy,zatrzymując się w Niewodnikach i w Naroku by obejrzeć tamtejsze pałace.Bardzo silny wiatr w plecy na tym odcinku pozwalał jechać nawet 40 km/h przez dłuższy czas.W okolicach Niewodnik trafiliśmy na zamieć pyłową,pierwszy raz widziałem coś takiego i w dodatku musiałem przez to przejechać.W Skorogoszczy jedziemy kawałek ruchliwą DK 94 by za mostem na Nysie Kłodzkiej skręcić do Lewina Brzeskiego,skąd wracamy pociągiem do Gliwic.Do domu ruszamy na rowerach i na zakończenie wycieczki licznik pokazuje ponad 122 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Prudnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Prudnik i okolice

Mapa Prudnika i okolic obejmuje obszar od Nysy i Krapkowic do Głuchołaz i Města Albrechtickiego. Naniesiono wszystkie trasy rowerowe, szlaki piesze i konne. Podano ich długość a przy szlakach pieszych również czasy przejść. We wszystkich miejscowościach podano nazwy ulic. Na mapie użyta jest siatka geograficzna, opisana co 1 minutę (szerokość geograficzna) i 2 minuty (długość geograficzna). W formie drukowanej mapa wydana została w nakładzie 1000 egzemplarzy jako limitowana seria.

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie