category-icon

Dookoła Wrocławia cz.III - zachód

145 km
154 m
Wrocław
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-06-23
Wrocław
category-icon
145 km
154 m
156 m
5.7/6
W trzecią część rajdu wokół Wrocławia proponuję wyjechać drogą nr. 347 i przez Kąty Wrocławskie dojeżdżamy do Kostomłotów. Dalej kierujemy się na północ, teraz przez Cesarzowice docieramy do Ciechowa. Tu spotkała mnie miła niespodzianka. Tutejsze władze wydały sporo pieniędzy dla zachowania bezpieczeństwa cyklistów i wybudowały kilkukilometrową ścieżkę rowerową. Ścieżka ta, biegnie w odległości kilku metrów od jezdni, stoi przy niej kilka ławeczek, a nawet wybudowano specjalnie ładny mostek nad rzeczką. Ścieżką tą docieramy do Środy Śląskiej. Miasteczko te, znane jest w najnowszej historii (1985,88r.), ze znalezionego tu wielkiego skarbu średniowiecznego, który obecnie można oglądać w mejscowym muzeum. W dalszą drogę naszego rajdu, kierujemy się przez Malczyce do Lubiąża. Po lewej stronie drogi, mijamy jeden z największych klasztorów w Europie. W murach klasztoru znajduje się ponad 300 sal i 600 okien. Największa sala – książęca ma 400 m2 i ponad 13 m wysokości. Fasada budynku ma 223 m długości. Z Lubiąża kierujemy się na wschód DW 338. Kilometr za wsią, po prawej stronie drogi, stoi zabytkowy wiatrak „paltrak”, z końca XVIII w. Teren zmienił się teraz na pofalowany. O dziwo, dwa zjazdy pozwalają się dość znacznie rozpędzić (50km/h). Po kilkunastu kilometrach dojeżdżamy do Wołowa, jednego z najstarszych miast śląskich i miasta naszego kosmonauty. W drodze do Wrocławia, kierujemy się na Brzeg Dolny. Można tu zobaczyć budowę mostu nad Odrą, na OAW. W przyszłości trasę tego rajdu, będzie można skrócić i ze Środy Śląskiej skierować się przez ten most w stronę Wołowa. Ostatni fragment dzisiejszej wycieczki, to trasa z Brzegu Dolnego, przez Uraz i Kotowice. Wycieczka dość długa, ale z pewnością warta wysiłku.
.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Wzgórza Trzebnickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wzgórza Trzebnickie

Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°33’ - 17°01’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa obejmuje swym zasięgiem Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Zbiornik Mietkowski. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Miejscowości na trasie