category-icon

Droga Człuchowska. ETAP 3: Śliwice - Tuchola

26 km
31 m
Polska, kujawsko-pomorskie, powiat tucholski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-03-22
Polska, kujawsko-pomorskie, powiat tucholski
category-icon
26 km
31 m
33 m
3.6/6
Z centrum Śliwic udajemy się na południe ul. Dworcową, mijając po prawej stronie najpierw park miejski, później kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Urząd Gminy oraz dawny kościół ewangelicki. Na końcu wsi mijamy kapliczkę przydrożną i udajemy się prosto, wygodną trasą pieszo-rowerową, aż do miejscowości Lińsk.

Na skrzyżowaniu w centrum kierujemy się w lewo. Po ok. 600 m na rozstaju wybieramy trasę w prawo, a następnie od razu w lewo, podążając za kierunkowskazem na stację kolejową. Pokonując ok. 1,5 km przez las przekraczamy dawny przejazd kolejowy, mijając po drodze Eko wioskę Zaroślak. Przy kościele pw. św. Brata Alberta skręcamy w prawo, a następnie przy sklepie spożywczym - w lewo. Część drogi przebędziemy zielonym szlakiem rowerowym - aż do momentu rozwidlenia drogi leśnej. Dalej zielona trasa kieruje nas w prawo, a my podążamy ciągle prosto, mijając po drodze znak zakończenia miejscowości Okoniny Nadjeziorne.

Szlak prowadzi drogą pożarową nr 32 aż do skrzyżowania, na którym drogowskaz leśny wskaże nam kierunek na Białą i Nadleśnictwo Jeziorno - tam skręcamy w prawo. Na kolejnym rozwidleniu, w pobliżu Jeziora Okonińskiego, ponownie podążamy w kierunku na Białą, by po około 200 m wybrać drogę na Kowalskie Błota, Nadleśnictwo Tucholę i Gołąbek, o czym informuje nas kolejny leśny drogowskaz. Dalsza trasa prowadzi kilka kilometrów cały czas prosto przez las oraz polany leśne.

W początkowym etapie podążamy za znakami drogi pożarowej nr 30, mijając po drodze punkt czerpania wody. Przy końcu leśnej drogi miniemy kilka szkółek młodych drzew - brzóz oraz sosen. W końcu dotrzemy do osady Kowalskie Błota i drogi asfaltowej, którą podążamy ok. 2 km, aż do włączenia w główną drogę prowadzącą do Tucholi - na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Asfaltowa droga, otoczona Borami Tucholskimi, prowadzić nas będzie przez osadę Gołąbek, aż do mostu nad rzeką Brdą, po przekroczeniu którego trafimy do Tucholi. W kierunku centrum miasta prowadzić nas będzie ul. Rów Miejski, a następnie ul. Główna. Na skrzyżowaniu udajemy się w lewo, a po ok. 250 m w prawo, gdzie ul. Krzywa doprowadzi nas do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Brda - cz. południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brda - cz. południowa

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Tucholi do Bydgoszczy. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe.

Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.

Tucholski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tucholski Park Krajobrazowy

Mapa "Tucholski Park Krajobrazowy" obejmuje swym zasięgiem olbrzymi kompleks leśny pomiędzy Czerskiem, Tucholą a autostradą A1. Doskonale nadaje się na piesze i rowerowe wędrówki po tych interesujących terenach. Możemy tu odkryć m.in. akwedukt w Fojutowie, dawny gród w Raciążu, czy odbyć arcyciekawą wędrówkę wzdłuż przepięknej Brdy.

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubska Marszruta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to sieć szlaków w okolicach Borów Tucholskich. Mapa offline, której zakupu można dokonać w aplikacji Traseo, została wydana przez Studio Plan. Obejmuje obszar wokół Brus, Czerska, Chojnic. Na mapie zostały zaznaczonr informacje praktyczne w postaci: zabytków, miejsc noclegowych, granic obszarów chronionych. Zaznaczono również wybudowane w ramach projektu „Kaszubska Marszruta” trasy rowerowe. Jest to sieć bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych o nawierzchni szutrowej, asfaltowej lub betonowej, a także sieć innych dróg nadających się do jazdy rowerem. Na szlakach Kaszubskiej Marszruty zadbano o miejsca przeznaczone do odpoczynku i drobnych napraw. Trasy rowerowe przeznaczone są tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Na mapie zostały podane tażke przebiegi szlaków pieszych oraz konnych wraz z kilometrażem, co ułatwi planowanie wycieczki. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84.
Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – nie ma wersji papierowej.

Bory Tucholskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Tucholskie

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Rok wydania: 2024

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.

Miejscowości na trasie