category-icon

Droga Człuchowska. ETAP 5: Ostrowite - Człuchów

25 km
22 m
Polska, pomorskie, powiat chojnicki

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-03-28
Polska, pomorskie, powiat chojnicki
category-icon
25 km
22 m
0 m
3.6/6
Chcąc udać się w dalszą podróż kierujemy się prosto ul. Szkolną, a następnie skręcamy w lewo, w ul. Lichnowską, mając do dyspozycji wygodny chodnik oddzielony od jezdni pasmem krzewów, którym poruszamy się aż do końca zabudowań. Dalej asfaltowa droga bez poboczy prowadzić nas będzie prosto przez ok. 4 km do wsi Lichnowy. W jej centrum omijamy dwa pierwsze skręty, docierając do głównego rozdroża, gdzie wybieramy trasę w lewo, a następnie prawie od razu w prawo, w ul. Okrężną.

Wędrując dalej mijamy plac zabaw i liczne zabudowania, a przy pierwszej okazji skręcamy w prawo, opuszczając wieś. Polną drogą przechodzimy prosto ok. 2,8 km, aż do przecięcia z drogą asfaltową, którą podążamy w lewo do Angowic. W centrum wsi, po przejściu nad strumykiem, zaraz za przystankiem autobusowym, kierujemy się w prawo. Po minięciu zabudowań, na ostatnim rozdrożu wybieramy trasę ponownie w prawo. Po ok. 600 m podążamy w lewo, mijając po drodze przejazd kolejowy. Pokonując kolejne 1,1 km docieramy do rozdroża i wybieramy drogę prosto - ku wsi Nieżychowice. Zanim wejdziemy do jej centrum miniemy drugi już przejazd kolejowy.

Po włączeniu się na chwilę w asfaltową drogę wojewódzką nr 212, skręcamy w prawo, w kierunku zabudowań, a następnie od razu w lewo, podążając trasą wyłożoną płytami betonowymi. Po ok. 350 m nasz szlak ponownie krzyżuje się z drogą nr 212 - skręcamy tam w lewo i podążamy mniej uczęszczaną trasą, mijając po lewej stronie kościół pw. Trójcy Świętej. Dalsza część szlaku prowadzi przez ok. 3 km cały czas prosto, wzdłuż linii kolejowej, aż do wsi Brzeźno.

Na skrzyżowaniu z drogą asfaltową kierujemy się w lewo - do centrum wsi. Mijając zabudowania wędrujemy mając po swojej prawej stronie zbiornik wodny. Po jego okrążeniu skręcamy w prawo, by po ok. 1,1 km trafić na przejazd kolejowy - omijamy go, podążając dalej prosto. Polny szlak prowadzi wzdłuż linii kolejowej (mamy ją po prawej stronie, w pewnej odległości od trasy), aż do wsi Ględowo. Włączając się w drogę prowadzącą do jej centrum znowu mijamy po prawej stronie przejazd kolejowy - idziemy w drugą stronę nie przekraczając go. Po przejściu ok. 750 m prosto, na rozdrożu skręcamy w prawo i wędrujemy wśród zabudowań wiejskich aż do włączenia w drogę krajową nr 25 -na jej zakolu znajduje się kościół pw. Nawiedzenia NMP. W tym miejscu ponownie podążamy w prawo, a następnie cały czas prosto - najpierw chodnikiem, później trasą pieszo-rowerową, docierając do Człuchowa.

Mijając po drodze przejazd kolejowy, a następnie rondo, na którym do centrum miasta poprowadzi nas drogowskaz na Koszalin, miniemy przesmyk pomiędzy Jeziorem Miejskim a Jeziorem Człuchowskim oraz Muzeum Regionalne w Człuchowie - Zamek i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, a następnie od razu w lewo w ulicę Rynek. Docieramy nią do głównego rynku miejskiego, przy którym znajduje się kościół pw. św. Jakuba Apostoła.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tucholski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tucholski Park Krajobrazowy

Mapa "Tucholski Park Krajobrazowy" obejmuje swym zasięgiem olbrzymi kompleks leśny pomiędzy Czerskiem, Tucholą a autostradą A1. Doskonale nadaje się na piesze i rowerowe wędrówki po tych interesujących terenach. Możemy tu odkryć m.in. akwedukt w Fojutowie, dawny gród w Raciążu, czy odbyć arcyciekawą wędrówkę wzdłuż przepięknej Brdy.

Kaszubska Marszruta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to sieć szlaków w okolicach Borów Tucholskich. Mapa offline, której zakupu można dokonać w aplikacji Traseo, została wydana przez Studio Plan. Obejmuje obszar wokół Brus, Czerska, Chojnic. Na mapie zostały zaznaczonr informacje praktyczne w postaci: zabytków, miejsc noclegowych, granic obszarów chronionych. Zaznaczono również wybudowane w ramach projektu „Kaszubska Marszruta” trasy rowerowe. Jest to sieć bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych o nawierzchni szutrowej, asfaltowej lub betonowej, a także sieć innych dróg nadających się do jazdy rowerem. Na szlakach Kaszubskiej Marszruty zadbano o miejsca przeznaczone do odpoczynku i drobnych napraw. Trasy rowerowe przeznaczone są tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Na mapie zostały podane tażke przebiegi szlaków pieszych oraz konnych wraz z kilometrażem, co ułatwi planowanie wycieczki. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84.
Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – nie ma wersji papierowej.

Bory Tucholskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Tucholskie

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Rok wydania: 2024

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie