Spod kościoła pw. św. Jakuba Apostoła wyruszamy na południe, ul. Królewską, oddalając się od rynku. Idąc cały czas prosto mijamy Plac Bohaterów i włączamy się w ulicę Szczecińską, którą podążamy ok. 1 km, aż do włączenia w drogę krajową nr 22. Na skrzyżowaniu kierujemy się w lewo i ok. 2 km idziemy prosto wygodnym ciągiem pieszo-jezdnym, mijając po drodze ZOO Canpol i stację benzynową. Następnie skręcamy w prawo, w pierwszy zjazd za stacją.
Dalej wędrujemy leśną drogą cały czas prosto omijając skręt na zabudowania Gozdnicy oraz poboczne leśne rozdroża. Po ok. 900 m nasza droga rozdziela się - wybieramy kierunek w lewo. Dalsze 4,6 km przez las pokonujemy trzymając się cały czas tego samego szlaku, mijając w połowie drogi samotne wybudowanie - ceglaną chatę. Po wyjściu na otwarty teren przemierzamy ok. 700 m do pierwszych zabudowań wsi Biskupnica. Kierując się dalej mijamy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Podążając cały czas prosto przez centrum wsi, docieramy w końcu do jej obrzeży oraz do kolejnej przestrzeni leśnej.
Dopiero po przekroczeniu rzeczki Szczyra, na pierwszym leśnym rozwidleniu, skręcamy w lewo. Po ok. 1,8 km nasz szlak rozdziela się na dwie równoległe trasy - kierujemy się w prawo. Kolejne 3,3 km wędrujemy cały czas prosto, mijając pod koniec Jezioro Olszanowskie po naszej prawej stronie. Po wkroczeniu na asfaltową drogę kierujemy się w prawo, by po kilkuset metrach wyjść na otwartą przestrzeń. Trasa ta doprowadzi nas do wsi Olszanowo, do której wchodzimy mijając po drodze zabytkowy budynek szkoły oraz kościół pw. św. Franciszka z Asyżu - jedną z najstarszych świątyń ziemi człuchowskiej.
Poruszamy się chodnikiem, a następnie poboczem prosto, aż do rozdroża na końcu wsi - wybieramy asfaltową drogę prawo, którą po ok. 1,1 km docieramy ponownie do terenów leśnych. Otoczeni na przemian drzewami i polami wędrujemy ponad dwa kilometry, aż do drogowskazu na Grodzisko, za którym podążamy kamiennym szlakiem. Na rozwidleniu z kapliczką przydrożną skręcamy w prawo. Kolejne 3,6 km pokonujemy po raz kolejny otoczeni lasem, aż do pierwszych zabudowań Rzeczenicy.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubska Marszruta
Kaszubska Marszruta to sieć szlaków w okolicach Borów Tucholskich. Mapa offline, której zakupu można dokonać w aplikacji Traseo, została wydana przez Studio Plan. Obejmuje obszar wokół Brus, Czerska, Chojnic. Na mapie zostały zaznaczonr informacje praktyczne w postaci: zabytków, miejsc noclegowych, granic obszarów chronionych. Zaznaczono również wybudowane w ramach projektu „Kaszubska Marszruta” trasy rowerowe. Jest to sieć bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych o nawierzchni szutrowej, asfaltowej lub betonowej, a także sieć innych dróg nadających się do jazdy rowerem. Na szlakach Kaszubskiej Marszruty zadbano o miejsca przeznaczone do odpoczynku i drobnych napraw. Trasy rowerowe przeznaczone są tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Na mapie zostały podane tażke przebiegi szlaków pieszych oraz konnych wraz z kilometrażem, co ułatwi planowanie wycieczki. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84. Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – nie ma wersji papierowej.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych
Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace
Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie
Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.