category-icon

Droga Pelplińska. ETAP 3: Pelplin - Gniew

23 km
47 m
Polska, pomorskie, Pelplin, powiat tczewski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-03-21
Polska, pomorskie, Pelplin, powiat tczewski
category-icon
23 km
47 m
55 m
Łatwy
3.7/6
Z małego ronda w centrum Pelplina kierujemy się drogą na prawo, ul. Kościuszki. Po drodze mijamy zabudowania miejskie oraz mostek nad rzeką Wierzycą. Ulica ta doprowadzi nas prosto do Rożentala. Przy rozstaju dróg, na zakończeniu terenu zabudowanego, kierujemy się żwirową drogą w prawo, mijając po lewej stronie kapliczkę przydrożną. Trasa ta poprowadzi nas ok. 3 km przez pola do wsi Rombark. Tam, na skrzyżowaniu dróg, obieramy kierunek w lewo. Podążając tym szlakiem, ponownie wśród pól i nielicznych gospodarstw, dotrzemy do Nowej Cerkwi. Przechodząc przez wieś przekraczamy skrzyżowania udając się cały czas prosto. Wąską drogą bez poboczy podążamy przez niecały kilometr od centrum wsi, po czym skręcamy w lewo, w drogę polną, prowadząca nas wśród pól kukurydzy. Po około 3 km, na rozwidleniu skręcamy w prawo, w stronę Morzeszczyna. Trasa brukowana prowadzi nas przez pierwsze zabudowania wsi i po 500 m krzyżuje się z drogą wojewódzką 234. Tu udajemy się w lewo, po drodze mijamy urząd gminy i przechodzimy pod wiaduktem kolejowym. Na rozwidleniu dróg ponownie obieramy kierunek na Gniew (skręt w lewo). Szlak ten doprowadzi nas wygodnym chodnikiem prosto do Dzierżążna, gdzie znajduje się kościół pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła. Tuż za terenem zabudowanym kierujemy się w lewo, na nieutwardzoną drogę, która prowadzi nas przez tereny leśne. Na pierwszym rozstaju skręcamy w prawo, zgodnie z drogą pożarową nr 20. Dalej podążamy drogowskazami na Gniew. Po około 3 km docieramy na skraj lasu i dalej wędrujemy szlakiem, mając las po swojej lewej stronie, a pola uprawne po prawej. Po kolejnych 700 m dochodzimy do skrzyżowania z drogą asfaltową i skręcamy w nią, w prawo. Doprowadzi nas ona znów do drogi wojewódzkiej 234 (skręcamy w lewo), którą dostaniemy się przez miejscowość Brodzkie Młyny i most nad Wierzycą prosto do Gniewu. Zanim dotrzemy jednak do centrum miasta, musimy przekroczyć skrzyżowanie z drogą krajową nr 91. Następnie kierujemy się ul. Lipową, która po ok. 150 m włącza się w ul. Gdańską, prosto w górę, gdzie dojdziemy do dworca autobusowego oraz najstarszych zabudowań miasta, kościoła pw. Św. Mikołaja oraz Zamku Gniewskiego.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części zachodniej obejmuje obszar zamknięty przez Skarszew na zachodzie, Kwidzyn na południu, Malbork na wschodzie i Tczew na północy. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Zamków Powiśla, Szlak Grzymisława, EuroVelo 9 i Szlak Kopernikowski. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.