Pierwszy etap podróży zaczynamy pod kościołem św. Jana Chrzciciela w Żukowie. Początek szlaku biegnie razem z Pomorską Drogą św. Jakuba – ulicą Klasztorną. Dalej przechodzimy prosto w ulicę 3-go Maja, mijając po lewej stronie Młyn Zbożowy nad Radunią, która po około 1 km przechodzi w ul. Pod Otomino.
Podążamy nią cały czas prosto, by w Otominie (obszar niezabudowany na wysokości ZUP „Neptun”) skręcić w prawo, przy krzyżu przydrożnym. Dalej trasa wiedzie 1,3 km przez nieduże osiedle, aż do rozstaju dróg. W tym miejscu opuszczamy Drogę Pomorską, która biegnie w prawo, na Glincz. My odbijamy w lewo, w ul. Słoneczną, do miejscowości Przyjaźń.
W centrum wsi skręcamy w prawo, w ul. Żukowską, a następnie w lewo, w ul. Łapińską, która prowadzi nas wygodnym chodnikiem, a następnie lasem prosto przez około 4km aż do wsi Łapino Kartuskie. Dalej obieramy cały czas drogę asfaltową prosto, pośród lasów, która zaprowadzi nas na obszar Gminy Kolbudy, gdzie przejdzie w ulicę Przemysłową, biegnącą do miejscowości Kolbudy.
Mijając pierwsze zabudowania i mostek nad Radunią, udajemy się w prawo na Plac Kaszubski. Idąc dalej prosto mijamy centrum wsi z Urzędem Gminy. Następnie udajemy się na rondzie w prawo, w ul. Wybickiego, po raz kolejny przekraczając Radunię. Chwilę później skręcamy w lewo, w ulicę Dworcową, podążając za drogowskazem kierującym nas na Pręgowo i Lisewiec. Podążamy nią cały czas prosto, mijając po drodze Nadleśnictwo Kolbudy.
Do wsi Pręgowo docieramy ul. Bukowskiego, mijając po drodze liczne zalesienia. Kierujemy się cały czas prosto, mijając po drodze rozwidlenie z kapliczką przydrożną, kościół, centrum wsi, cmentarz oraz ostatnie zabudowania. Skręcamy w lewo dopiero na skrzyżowaniu, udając się dalej utwardzoną drogą prosto do wsi Lisewiec. Mijamy zabudowania wsi, kierując się cały czas prosto, ul. Malowniczą. Skręcamy w prawo dopiero obok stawu, udając się ul. Żuławską, prosto przez liczne pola do Żuławy.
Wchodząc do wsi mijamy po lewej stronie duży głaz przydrożny oraz znak informujący o terenie prywatnym – kierujemy się ul. Lipową w prawo w kierunku centrum. Na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo. Drogą wojewódzka nr 222 podążamy aż do pierwszego skrętu w lewo. Dalej udajemy się polną drogą do wsi Jagatowo. Ul. Żurawia doprowadzi nas przez zabudowania wiejskie aż do ronda, które mijamy przechodząc ul. Górną obok kapliczki przydrożnej. Na rozwidleniu dróg kierujemy się ul. Czeremchową w prawo.
Trasa ta doprowadzi nas do drogi wojewódzkiej nr 226, którą udajemy się w prawo, by po ok. 70 m skręcić w lewo w ul. Żabianka. Na rozwidleniach tej polnej drogi kierujemy się najpierw w prawo, a mijając staw i ostatnie zabudowania w lewo, by poprzez pola dotrzeć do Kłodawy Gdańskiej. Na końcu drogi skręcamy w prawo, w ul. Szkolną, a następnie po jej włączeniu w ul. Gdańską znowu w prawo, by dotrzeć do centrum wsi i kościoła pw. Św. Jakuba.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szwajcaria Kaszubska
Mapa Szwajcarii Kaszubskiej oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziemy tu okolic Kartuz, Chmielna i Sierakowic wraz z Wieżycą, Ostrzycami i Szymbarkiem. Mapa przygotowana została w skali 1 : 50 000. Posiada siatkę GPS zgodną z WGS 84. Na mapie znajdują się nazwy głównych ulic w miejscowościach, aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych z kilometrażem, granice parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wieżyca i okolice
Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami oraz tras rowerowych i ścieżek przyrodniczych szlaków kajakowych. Są tu też wszystkie inne obiekty potrzebne turyście do planowania wycieczki. Głębokości głównych jezior Kaszubskich pokazano przy pomocy izobat. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84. Produkty - pliki do pobrania zawierają tylko kartografię, bez strony opisowej.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe
Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych
Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.