category-icon

dzień przed Beskid Żywiecki 2013, czyli trasa Kraków - Rycerka Górna

137 km
10 h 54 min
1.6 km
Polska, małopolskie
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-09-27
Polska, małopolskie
category-icon
137 km
1565 m
1175 m
10 h 54 min
5.2/6
Posiadając spore doświadczenie z letniej wyprawy w Karpaty wiedzieliśmy, że musimy wyjechać jak najwcześniej, żeby na spokojnie dotrzeć do celu przed zmrokiem. Tak też zrobiliśmy. Pogoda dopisywała - przede wszystkim nie padało i było w miarę słonecznie. Temperatura była niska, ale byliśmy dobrze ubrani. Kilka mniejszych podjazdów i byliśmy już rozgrzani. Trasa z Krakowa w większości pokrywała się z wytyczonym i bardzo dobrze oznaczonym Szlakiem Bursztynowym, który głównie prowadzi po drogach asfaltowych, ale zdarzają się odcinki offroadowe. Początek to płaski odcinek z niewielkimi podjazdami na trasie z Krakowa przez Tyniec, Skawinę, Radziszów i Wolę Radziszowską. Za Wolą Radziszewską mieliśmy większy podjazd pod Izdebnik, a następnie zjazd i bardzo długi asfaltowy podjazd pod Lanckoronę. W Lanckoronie odbyliśmy miłą pogawędkę ze starszym Panem, którego pasją również są rowery. Przerwa troszku się przedłużyła i bardzo "wystygliśmy", co przełożyło się na to, że prawie zamarzliśmy przy zjeździe z Lanckorony. Niska temp. ok. 10 stopni w połączeniu z zimnym powietrzem podczas zjazdu potrafi solidnie ochłodzić organizm - mimo świecącego słońca na niebie. Na szczęście zaraz za zjazdem był podjazd, na którym ponownie się rozgrzaliśmy. Minęliśmy Zakrzów, Stryszów. W Zembrzycach przed mostem wjechaliśmy na offroadową ścieżkę, którą dotarliśmy do Suchej Beskidzkiej, gdzie w Karczmie Rzym zatrzymaliśmy się na ciepły posiłek, którym był pyszny żurek z jajkiem i ziemniakami. Byliśmy mniej więcej w połowie trasy. Czas mieliśmy naprawdę dobry. Po rozgrzewającej przerwie ruszyliśmy dalej. Minęliśmy Stachówkę Dolną i Górną. Jadąc cały czas pod górę przejechaliśmy przez Lachowice, a następnie zjechaliśmy do Koszarawy i dotarliśmy do Jeleśni, gdzie czekał na nas stromy podjazd nagrodzony długim zjazdem do Węgierskiej Górki. Byliśmy już prawie u celu. Minęliśmy Milówkę, Rajczę oraz Rycerkę Dolną i dotarliśmy ok. 18:00 do Rycerki Górnej. Pod wieczór byliśmy już na miejscu - dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Późnym wieczorem ok. 23 dojechała reszta ekipy.

Statystyki według licznika:
- dystans: 144,00km
- czas na rowerze: 7h 55min
- średnia prędkość: 18,16m/h
- max. prędkość: 66,32km/h

Ekipa: Przemo, Under

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Las Wolski w Krakowie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Las Wolski w Krakowie

Mapa Lasu Wolskiego i Pasma Sikornika w Krakowie od Wydawnictwa Compass w skali 1:10 000 wraz z wykazem i opisami wszystkich szlaków turystycznych na obszarze mapy, zarówno spacerowych, pieszych, rowerowych jak i Szlaku Twierdzy Kraków. Rok wydania 2023

Pilsko i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pilsko i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna Pilska i okolic z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem wycieczki między Korbielowem a Ujsołami miedzy innymi po takich szczytach jak Boraczy Wierch, Rysieńka, Kozi Wierch, Trzy Kopce, Palenica, Pięć Kopców i Pilsko – drugi pod względem wysokości (po Babiej Górze) szczyt w Beskidzie Żywieckim.

Rok wydania: 2018

Wielka Racza
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielka Racza

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem wycieczki ze Zwardonia i Rycerki Dolnej a również ośrodek narciarski Veľká Rača po stronie słowackiej.

Rok wydania: 2018

Zawoja, Babia Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zawoja, Babia Góra

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. 
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017