20.09.2014 Głogówek, Krapkowice, Góra Św. Anny
Dzień z rana niestety nie zachęcał i nie zapowiadał się na dobra pogodę do jazdy, o godzinie 8:00 padał jeszcze deszcz, ale już godzinkę później się przejaśniło i to dodało mi nadziei i siły na wyjazd
Nie zastanawiając się już długo spakowałem rowerek na auto i pojechałem do Dziergowic, aby z tego miejsca już tylko pedałować, początkowe plany były takie aby z Dziergowic kręcić w kierunku miejscowości Przewóz, ale po dotarciu do rzeki niestety brak tam było przeprawy na druga stronę, więc nie pozostało mi nic innego jak tylko za pedałować do Bierawy, gdzie tam już można przekroczyć rzekę mostem, który i tak jest w remoncie, ale jest przejezdny.
Po przekroczeniu rzeki udałem się już w kierunku Głogówka, drogami przez wioski, gdzie tylko można było podziwiać pola, pola i jeszcze raz pola no i czasem jakieś zabudowania, szok. Po dotarciu około godziny 13-tej do Głogówka, tam się trochę posiliłem zwiedziłem, bo nie wiedziałem, ale jest w tym mieście co oglądać ...
Z Głogówka jechałem już na Krapkowice, ale tez nie główną drogą tylko może kilka km dalej, ale drogami przez wioski, gdzie naprawdę miło się pedałuje, nie ma takiego ruchu jest o wiele bezpieczniej i przyjemniej, w Krapkowicach zwiedziłem młyn, popstrykałem kilka zdjęć i czas już mnie gonił ponieważ wieczorem o 19-tej musiałem już być w domu, a trasa jeszcze przede mną dość spora.
Dalej kręciłem już na Gogolin gdzie również miasteczko mnie zaskoczyło pozytywnie, dalej już w kierunku Góry Św. Anny, byłem już na niej nie pierwszy raz, ale od strony Strzelc Opolskich, Ligoty jeszcze jej nie pokonywałem i tu się mile zaskoczyłem, podjazd niby ostry tak mówili, a okazał się to odcinek 3 km pod lekką górkę, gdzie od naszej strony czyli od Leśnicy jest naprawdę podjazd, aby się dostać na sam szczyt, Górę zaliczyłem gdzieś około godziny 17:30 dlatego też nie zostało mi za wiele czasu aby dojechać do auta i potem jeszcze do domu, ale udało się temp narzuciłem dość duże kręcąc z Góry w kierunku Leśnicy ostrym zjazdem, potem na Raszową i już do Kędzierzyna Koźla, plany były aby zwiedzić jeszcze śluzy i port w Koźlu, ale niestety zabrakło mi już czasu i usiałem ostro pedałować do Dziergowic, gdzie zostawiłem auto, dotarłem na miejsce około godziny 18:40, od razu zapakowałem rowerek na bagażnik i szybko do domu.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski
Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice
Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Prudnik i okolice
Mapa Prudnika i okolic obejmuje obszar od Nysy i Krapkowic do Głuchołaz i Města Albrechtickiego. Naniesiono wszystkie trasy rowerowe, szlaki piesze i konne. Podano ich długość a przy szlakach pieszych również czasy przejść. We wszystkich miejscowościach podano nazwy ulic. Na mapie użyta jest siatka geograficzna, opisana co 1 minutę (szerokość geograficzna) i 2 minuty (długość geograficzna). W formie drukowanej mapa wydana została w nakładzie 1000 egzemplarzy jako limitowana seria.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny
Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad
Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.
Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.