category-icon

EDK 2024 Mordarka trasa niebieska Św. Rity

41 km
1.4 km
Mordarka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-02-07
Mordarka
category-icon
41 km
1365 m
1448 m
Średni
3.5/6
Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2024 z Mordarki. Rozpoczyna się ona w kościele Miłosierdzia Bożego w Mordarce i wiedzie po okolicznych miejscowościach/ górach: Limanowa - Jabłoniec - Siekierczyna - Łyżka - Przyszowa - Wysokie - Męcina - Skrzętla Rojówka - Jaworz - Sałasz - Miejska Góra a całość kończy się w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Trasa prowadzi w większości lokalnymi drogami asfaltowymi, utwardzanymi lub polnymi, które mogą być błotniste. Jest wymagająca, biegnie też częściowo przez tereny górskie (szlakami turystycznymi) – suma podejść to przeszło 1597 m. Trasa jest wymagająca, przeznaczona dla osób z bardzo dobrą kondycją fizyczną. Konieczne są wygodne, górskie buty, wskazane kijki trekkingowe, mapa Beskidu Wyspowego, ubiór adekwatny do pogody (chłód nocy, deszcz), termos z gorącą herbatą/napój/woda i energetyczny posiłek. Obowiązkowo dobra latarka (czołówka) z zapasowymi bateriami, naładowany telefon ze ściągniętą aplikacją EDK, wydrukowany opis trasy Niebieskiej Św. Rity ze względu na możliwy brak zasięgu sieci komórkowych w niektórych miejscach na trasie oraz wydrukowane lub ściągnięte na telefon rozważania na każdą stację Drogi Krzyżowej. Wskazane jest powiadomienie bliskiej osoby o naszym uczestnictwie w EDK. Podczas poruszania się po drogach każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów kodeksu drogowego (opaski odblaskowe, poruszanie się lewą stroną jezdni, "gęsiego", w grupkach mniejszych niż 10 osób).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Wyspowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Wyspowy

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy ogranicza ją Brzesko i Bochnia, na południu Rabka i Stary Sącz, na zachodzie - Jordanów, a na wschodzie - Nowy Sącz. To świetna alternatywa dla mapy drukowanej. Rok wydania: 2023

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020