category-icon

EDK Słupsk 2022 - Ku Bogu i bliźniemu" - trasa nr 1

44 km
544 m
Słupsk
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-03-24
Słupsk
category-icon
44 km
544 m
553 m
2/6
Opis trasy


Po wyjściu z kościoła NSJ w Słupsku kierujemy się do figury bł. Jerzego Popiełuszki (po prawej stronie głównego wejścia do kościoła) – Stacja 1.

Za kościołem przechodzimy na druga stronę ul. Kaszubskiej i idziemy chodnikiem wzdłuż cmentarza komunalnego, który widzimy u góry, w stronę Siemianic. Na rondzie skręcamy w prawo i idziemy po łuku w stronę stadionu miejskiego. Przed stadionem skręcamy w lewo i idziemy w stronę Lasku Północnego (droga po 100 m skręca łukiem w prawo).
Idziemy prosto drogą przez cały Lasek Północny (omijamy po prawej stronie małpi gaj – Leśny kot, a także napowietrzne przyrządy gimnastyczne). Dochodzimy do płotu lotniska i przed nim skręcamy w lewo i idziemy polną drogą wzdłuż płotu w stronę Jezierzyc. Po około 800 m. po lewej stronie– Stacja 2.

Idąc dalej dochodzimy do skrzyżowania, na którym skręcamy lekko w prawo w ul. Polną. Idziemy nią cały czas prosto w kierunku Grąsina. W samej miejscowości, na wysokości zjazdu na Wielogłowy, po prawej stronie jest kapliczka – Stacja 3.

Poruszając się dalej asfaltem dochodzimy do skrzyżowania z kierunkowskazem w lewo na Rogawicę, na którą się kierujemy. Idąc drogą gruntową dochodzimy do drogi głównej Jezierzyce – Damnica, którą przecinamy kierując się prosto w stronę Kukowa. Dochodzimy do wioski i na zakręcie po prawej stronie widzimy kapliczkę MB – Stacja 4.

Idziemy dalej przez wioskę w stronę Wiklina (uważać na przejście chodnikiem u góry, droga na dole), mijamy tę wieś i dochodzimy do skrzyżowania, przed którym po prawej stronie stoi krzyż – Stacja 5.

Przechodzimy na drugą stronę drogi asfaltowej i dalej idziemy drogą w stronę Lękwicy – dochodzimy drogą główną do miejscowości. Po lewej stronie naprzeciwko domu góralskiego znajduje się krzyż – Stacja 6.

Idziemy cały czas drogą główną i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Idziemy prosto, rozpoczyna się droga gruntowa, po 10 m na rozwidleniu idziemy w lewo (w dół). Idziemy dalej prosto w stronę miejscowości Bukowa. Po przejściu ok. 1 km na łuku drogi idziemy prosto nie skręcamy w żadną z bocznych dróg (po 100 m uważać na bagno po lewej stronie). Idziemy prosto drogą leśną – do miejscowości Bukowa.

Dochodzimy do miejscowości Bukowa (po prawej stronie mijamy biały dom i idziemy dalej prosto „kocimi łbami”) dochodzimy do krzyża – Stacja 7.

Przed krzyżem skręcamy w lewo i po 20 m na rozwidleniu kierujemy się w lewo pozostawiając dom z czerwonej cegły po prawej stronie. Idziemy prosto. Dochodzimy do wsi Dominek, gdzie po lewej stronie jest mały plac zabaw, a za nim kapliczka MB – Stacja 8.

Idziemy dalej prosto przez wieś, mijamy znak – droga ślepa i idziemy prosto drogą gruntową (zielonym szlakiem). Dochodzimy do ściany lasu i odbijamy drogą lekko w lewo. Dalej idziemy prosto. Dochodzimy do lasu, a w nim po ok 400m napotykamy tablicę informacyjną o starym cmentarzu – stacja 9.

Wracamy na leśną drogę i dochodzimy do miejscowości Kępno. Za prawym zakrętem, po lekkim spadku drogi dochodzimy do zakrętu w lewo, na którym schodzimy z asfaltu i idziemy dalej zielonym szlakiem do drogi asfaltowej Karzcino – Gąbino. Skręcamy w lewo i idziemy główną drogą w kierunku Karżcina, w którym, po lewej stronie, widzimy krzyż – Stacja 10.

Idziemy dalej prosto i na końcu miejscowości jest ostry zakręt w lewo. Na nim schodzimy z głównej drogi idąc dalej prosto. Dochodzimy do strumienia by po 20m skręcić w lewo (zielony szlak) Po ok. 1500m dochodzimy do leśnej krzyżówki, na której skręcamy w prawo. Po kolejnych 800m tym razem skręcamy ostro w lewo, zostawiając rzekę Słupię po prawej stronie. Dochodzimy do zakola rzeki - stacja -11, a następnie po 2,7km nad strumykiem - stacja 12.

Kontynuujemy marsz lasem do miejscowości Niewierowo, przed placem zabaw odbijamy w prawo, przecinamy drogę asfaltową i płytami a następnie drogą gruntową dochodzimy do drogi asfaltowej i tu skręcamy w lewo pod wiadukt kolejowy. Idziemy ul. Sportową. Na końcu wzniesienia mamy krzyż po lewej stronie – stacja 13.

Kierujemy się dalej prosto do skrzyżowania z ul. Kaszubską. Stąd już prosto 1000m do kościoła NSJ – Stacja 14.


KONIEC

Ukończyłeś EDK – Słupsk 2022

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Słowiński Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Słowiński Park Narodowy

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów. 

Wybrzeże Słowińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Słowińskie

Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Słupsk i Potęgowo.

Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.

Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże. 
Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany. 
Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.

Rok wydania: 2021

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie