category-icon

gmina Rozdrażew

63 km
7 h 7 min
62 m
Kożmin Wielkopolski, Rozdrażew, Krotoszyn

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-06-15
Kożmin Wielkopolski, Rozdrażew, Krotoszyn
category-icon
63 km
62 m
52 m
Łatwy
7 h 7 min
4.5/6
Nie ma gmina Rozdrażew zbyt wielu atutów dla rozwoju turystyki. Pod względem lesistości zajmuje ostatnie miejsce w województwie. Teren jest płaski, monotonny a i zabytków niewiele. Kto chce jednak przejechać się rowerem z dala od samochodowego zgiełku w przyjemnej scenerii ten znajdzie tu coś dla siebie. Trasa bardzo łatwa z dużym udziałem dróg asfaltowych o niewielkim ruchu. Powróciłem raz jeszcze do Lasu Jasne Pole by odszukać przeoczony pomnik leśniczego, błędnie oznaczany na współczesnych mapach. Miłą niespodzianką była doskonale urządzona przystań rowerowa w miejscowości Chwałki. W starej szkole w Dzielicach jest możliwość zobaczenia odtworzonej klasy szkolnej z początku XX wieku. Trasa w całości przejezdna nawet dla mniej wprawionych poza jednym krótkim odcinkiem - droga na wschód od leśniczówki Starylas w kierunku na Roszki praktycznie nie istnieje. Kto nie chce przedzierać się przez pokrzywy i wypełnione wodą koleiny z łatwością znajdzie alternatywne połączenie. W planowaniu trasy posłużyłem się mapą Powiat Krotoszyński (Topmapa, 1:75 000).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Powiat ostrowski dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat ostrowski dla aktywnych

Mapa powiatu ostrowskiego w skali 1:70 000, w skład którego wchodzą gminy: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. Za pomocą wyraźnych, charakterystycznych znaków wskazano miejsca, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, lokalizację obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, zabytki, ważniejsze noclegi, łowiska, stadniny koni, parki linowe, przystanie żeglarskie, korty tenisowe, strzelnice sportowe, hale sportowe oraz kąpieliska i baseny. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m. Obszar mapy ograniczony jest współrzędnymi 17°25’ - 18°14’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°24’-51°48’ szerokości geograficznej północnej.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019