category-icon

Gogołowa

90 km
123 m
Gogołowa
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-05-17
Gogołowa
category-icon
90 km
123 m
134 m
1.5/6
17 maja 2015 roku wraz z kolegą Michałem postanowiliśmy wybrać się na wyprawę rowerową do Gogołowej. Ja wyruszyłem z domu na tamę Zbiornika Goczałkowickiego, by przez Goczałkowice dotrzeć do Pszczyny, na umówione miejsce spotkania z kolegą. Potem już wspólnie ruszyliśmy w kierunku zbiornika Łąka i przez malownicze tereny okolic Poręby, Brzedźc i Studzionki dotrzeć w okolice kopalni Pniówek w Pawłowicach, gdzie nieco pomyliliśmy trasę, ale mimo to znaleźliśmy szybko drogę przez okolice kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, do Gogołowej. Tam czekało nas trochę wzniesień, ale co to dla fachowców... W Gogołowej odwiedziliśmy mojego wujka Romka. Po blisko 2 godzinach dyskusji na różne tematy, zapadła decyzja o wspólnej wyprawie we trójkę na "koniec świata". Aby tam dotrzeć, musieliśmy przejechać nieco ruchliwymi drogami w Połomii i Mszanej, by ponownie zawitać na terenie Jastrzębia (dzielnice Moszczenica i Piaski). Po pokonaniu kolejnych wzniesień, szybko dotarliśmy na "koniec świata" w czeskiej miejscowości Pierstna, gdzie znajduje się bar zwany "Koliba na konci světa", gdzie napiliśmy się i ruszyliśmy w kierunku dzielnicy Jastrzębia zwanej Ruptawa. Stamtąd ładnymi terenami z pagórkami, dojechaliśmy do dzielnicy Bzie, gdzie pożegnaliśmy się z wujkiem, który przez Krzyżowice powrócił do domu. My, jednak jechaliśmy ładnymi, już bez pagórków, terenami z widokami na Beskid Śląski, do Golasowic, Jarząbkowic i Zbytkowa, a potem dotarliśmy do Strumienia. Tam na skrzyżowaniu obok starego mostu na Wiśle pożegnałem się z Michałem, który przez okolice Pszczyny powrócił do domu w Piasku. Ja zaś przez Zabłocie, Chybie i Landek w ciągu 45 minut dotarłem do swojego domu w Ligocie.

Wyprawa odbyła się przy ładnej, nieco wietrznej pogodzie. Mój dystans to 94 km, Michał zaliczył o 2 km więcej a wujek około 25 km. Wszyscy jednak byli zadowoleni i z uśmiechem!!!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ostrava i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ostrava i okolice

Mapa prezentuje fragment północno-wschodnich Czech, przy granicy z Polską, na pograniczu Śląska i Moraw. Stolica regionu - Ostrawa - to ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy Czech.

Rok wydania: 2016/2017

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie