category-icon

GÓRKI WOKÓŁ JEZIORA SREBRNEGO

47 km
60 m
Turawa

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-04-24
Turawa
category-icon
47 km
60 m
61 m
4.1/6
Kuzniawsiodelku.pl zaprasza

Wycieczka rowerowa Górki wokół Jeziora Srebrnego. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.
Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.
Pokonujemy skrzyżowanie prosto i jedziemy prosto. Pokonujemy mostek i wjeżdżamy do Kępy. Droga główna prowadzi w lewo. My jedziemy w prosto w ul. Zawadzką. Po lewej mamy osiedle domków jednorodzinnych przed nami jeziorka.
W ich stronę podążamy. Droga szutrowa skręca w prawo, my też.
Wjeżdżamy do Zawady gdzie na skrzyżowaniu z drogą 45 jedziemy prosto. (nie jest łatwo bo ruch duży). Ulicą Brzegową podążamy do końca i skręcamy w mocno lewo na most. Zaraz za mostem w prawo w ul. Wodociągową.
Teraz kolejne kilometry cały czas prosto aż do wałów Jeziora Turawskiego. Po drodze mijamy tory kolejowe i punkty odpoczynku gdzie możemy zdobyć troszkę wiedzy z przyrody.
Wyjeżdżamy z lasu na asfalt gdzie skręcamy w lewo (druga opcja można jechać wałem zbiornika).
Cały czas kręcimy przed siebie, pokonujemy między innymi śluzę. Po łuku w lewo. Docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ścieżkę szutrową prowadzącą pomiędzy domkami jednorodzinnymi. Teraz w prawo w Lipową, prosto aż do skrzyżowania z Modrzewiową gdzie skręcamy w lewo. Cały czas prosto. Mijamy domki i wjeżdżamy do lasu. Ścieżką leśną docieramy do kolejnego odcinka asfaltowego gdzie skręcamy w prawo. Kawałek prosto i znowu w prawo. Docieramy do jeziora Srebrnego. Górki do których chcemy dotrzeć znajdują się po drugiej stronie jeziorka, więc z plaży jedziemy w lewo. Po prawej stronie mamy wodę. Docieramy do celu Naszej wyprawy – Górki wokół Jeziora Srebrnego.

Trasy można pokonać na różne sposoby. Nie ma jednej ścieżki idealnej aby pojeździć po tych górkach. Wracamy w stronę plaży pokonując kolejne górki. Z plaży jedziemy prosto do asfaltu i w lewo. Pedałujemy przed siebie do samej miejscowości. Pokonujemy most nad Małą Panwią. Główna droga łukiem prowadzi w prawo. My w lewo (w ul. Ogrodową), w stronę jeziora Turawskiego, które widać w oddali. Docieramy do podnóża wału gdzie skręcamy w prawo. Kolejne km kręcimy prosto. Gdy dotrzemy do granicy lasu szukamy pierwszej drogi w prawo. Teraz ona Nam towarzyszy przez najbliższe km.
Pokonujemy przejazd przez tory kolejowe. Pojawia się cywilizacja i pierwsze domostwa. Jesteśmy na skrzyżowaniu na którym byliśmy jadąc w stronę jeziora Srebrnego. Skręcamy w prawo. Później w lewo na most. Z mostu jedziemy prosto, Następnie w prawo w Orzechową. Drogą wśród pól i lasów jedziemy najbliższe km. W lesie skręcamy w lewo, później w prawo. Pokonujemy most, przed sobą widzimy centrum handlowe. Skręcamy w lewo. Kolejny mostek i zaraz za nim w prawo. Docieramy do skrzyżowania koło torów kolejowych. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod obwodnicą i drogą szutrową kręcimy przed siebie. Ulicą Wygonową dojeżdżamy do ronda z Al. Witosa. Teraz przemieszczać się będziemy ścieżką rowerową. Jedziemy w lewo. Na krzyżówce z Al. Solidarności skręcamy w prawo. Pierwsze ronda pokonujemy prosto. Drugie rondo w lewo. Na kolejnym w prawo. Prosto aż do skrzyżowania koło stacji paliw, gdzie skręcamy w lewo. Po prawej stronie mamy działki. Wjeżdżamy łukiem w prawo na most. Zjeżdżamy z niego. Pokonujemy przejazd dla rowerów na ul Ozimskiej skręcamy w prawo. Teraz ścieżką cały czas przed siebie aż do Placu Wolności, gdzie skręcamy w prawo. Docieramy do miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Kraina Dinozaurów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraina Dinozaurów

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto skamienieliny dinozaurów, na bazie tych wykopalisk utworzono „Park Krasiejów” z wieloma atrakcjami. Przez środek tego terenu przepływa rzeka Mała Panew – świetna do uprawiania kajakarstwa. Obszar ten jest bogaty w ciekawe zakątki, obiekty przyrodnicze i turystyczne. Zaznaczono wszystkie szlaki : piesze, rowerowe , konne i kajakowe.
Mapa została przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych, nie ma odpowiednika w wersji papierowej.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie