category-icon

Granica lasu Paku Krajobrazowego Gór Opawskich w Głuchołzach

7 km
49 min
332 m
Polska, opolskie, Głuchołazy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-10-25
Polska, opolskie, Głuchołazy
category-icon
7 km
332 m
310 m
Łatwy
49 min
3.4/6
Trasa biegu prowadzi granicą lasu Parku Krajobrazowego Góry Parkowej. Początek trasy znajduje się na moście na rzece Biała Głuchołaska ul. Generała Andersa. Z mostu kierujemy się ścieżką do lasu wchodząc do Rezerwatu nad Białką, w którym znajdują się pozostałości po eksploatacji złota z okresu średniowiecza w postaci szybów, hałd i zwałów przemytego materiału. Podążając dalej w górę przebiegamy przez Rezerwat Lasu Bukowego. Rezerwat Lasu Bukowego położony jest na północnym stoku Góry Parkowej, która wyznacza północną granicę rezerwatu. Na drodze spotykamy źródełko "Juvenia", odbudowane współcześnie przez lekkoatletów z Głuchołaz. Biegnąc dalej napotykamy amfiteatr "Muszla", w której w okresach letnich odbywają się liczne koncerty i pikniki. Z muszli koncertowej przez leśna polanę kierujemy się do drogi przy dawnej leśniczówce. Następnie ulicą Lompy w dół, mijając po prawej stronie szpital MSW i szpital miejski, zmierzamy do Stawu Łabędziego. Od stawu biegniemy ulicą Parkową skręcając w lewo tuż za byłym hotelem Leśna do Parku Miejskiego, przy którym znajduję się również Gościniec pod Bukiem. Przebiegamy obok fontanny Amorek skręcając w lewo na promenadę wzdłuż rzeki Biała. Napotykamy po drodze most kolejowy oraz wiszącą kładkę, Sztolnię Bialską i źródełko Żegnalce. Mijając Chatkę Myśliwską zmierzamy dalej żółtym szlakiem gdzie napotykamy Sztolnię Cygańską. Podążamy dalej wzdłuż żółtego szlaku, aż do Rezerwatu nad Białką biegniemy przez most, następnie przez tory kolejowe do miejsca gdzie znajduje się 300 schodków w górę. Po pokonaniu 300 schodków odsłania się przed nami wspaniały widok an dolinie Białej Głuchołaskiej z masywem Góry Parkowej i widoczną Kopą Biskupią. Następnie kierujemy się w dół, aż do miejsca gdzie znajduje się altana na Górze Szubienicznej (325 m n.p.m.). Tutaj możemy już odpocząć delektując się panoramą miasta Głuchołazy.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

{Galileos} Biskupia Kopa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
{Galileos} Biskupia Kopa

Mapa Biskupiej Kopy i obszaru całych Gór Opawskich, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie jest Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra Poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Mapa posiada aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść. Naniesiono tu również ścieżki rowerowe i ścieżki przyrodnicze.

Góry Opawskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Opawskie

Mapa obejmuje obszar Gór Opawskich zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie zaznaczono takie szczyty jak: Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść oraz tras rowerowych i ścieżki przyrodnicze. Zaznaczono powstałe w ostatnich latach wiatrołomy. Miejsca atrakcyjne oznaczono kolorem żółtym. Rok wydania: 2022

Prudnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Prudnik i okolice

Mapa Prudnika i okolic obejmuje obszar od Nysy i Krapkowic do Głuchołaz i Města Albrechtickiego. Naniesiono wszystkie trasy rowerowe, szlaki piesze i konne. Podano ich długość a przy szlakach pieszych również czasy przejść. We wszystkich miejscowościach podano nazwy ulic. Na mapie użyta jest siatka geograficzna, opisana co 1 minutę (szerokość geograficzna) i 2 minuty (długość geograficzna). W formie drukowanej mapa wydana została w nakładzie 1000 egzemplarzy jako limitowana seria.

Góry Opawskie. Okolice miasta Bruntál
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Opawskie. Okolice miasta Bruntál
Ziemia Nyska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Nyska

Mapa Ziemi Nyskiej obejmuje miasto Nysa wraz z sąsiednimi gminami. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych, łącznie z kilometrażem, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. Na mapie zaznaczono przebieg Szlaku Czarownic oraz Szlaku św. Jakuba.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.