category-icon

Hybrydowa wycieczka do Helu

314 km
682 m
Polska, warmińsko-mazurskie, Elbląg, Jastrzębia Góra, Hel

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-07-06
Polska, warmińsko-mazurskie, Elbląg, Jastrzębia Góra, Hel
category-icon
314 km
682 m
725 m
Średni
4.9/6
Hybrydowa wycieczka na Półwysep Helski, dla czego hybrydowa ? bo wykorzystaliśmy oprócz jazdy na kołach inne środki transportu.
I tak nasza wycieczka rozpoczęła się wczesnym porankiem jazdą PKP do Władysławowa. Tu przesiadamy się na nasz rowerki i w pierwszej kolejności udajemy się do Jastrzębiej Góry aby zdobyć Gwiazdę Północy.
Po krótkiej przerwie przeznaczonej na fotki, ruszamy do Helu. Po drodze zajeżdżamy na śniadanko do zaprzyjaźnionego lokalu w Władysławowie. Posileni ruszamy super usytuowaną ścieżką rowerową która wiedzie wzdłuż Zatoki Puckie. Ostatnie kilometry przed Helem ścieżka przeniesiona jest na druga stronę i leci brzegiem lasu.
W Helu spędzamy trochę czasu nad morzem, następnie objeżdżamy cypel nowo zrobią „promenadą” w kierunku portu gdzie za cumowany jest nasz katamaran „Opal”, którym to udajemy się do Gdańska.
W Gdańsku ładniejsza część naszej ekipy postanowiła wrócić do domu pociągiem, a ja i dwóch bikerów ruszyliśmy na kołach do Elbląga.
Nasza trasa wiodła po Żuławach Gdańskich do Sobieszewa gdzie przeprawiliśmy się przez Wisłę Martwą po moście pontonowym, następna przeprawa to prom na Przekopie Wisły w Świbnie.
Dalej to jazda po Żuławach Elbląskich i dwie przeprawy przez kolejne rzeki, Wisła Królewiecka i Szkarpawa, przy pomocy mostów zwodzonych w Rybinie.
Dojeżdżając do Elbląga uzbroiliśmy się w latareczki bez których dalsza jazda była by nie możliwa, wręcz niebezpieczna, jednak poruszaliśmy się po drogach powiatowych i gminnych.
Także powrót do domu na latareczkach i do dobrze po 22’
Super wyjazd, super widoki, super pogoda i SUPER towarzystwo !!! :-)
Dzięki wszystkim uczestnikom wycieczki za mile spędzony czas.
Trasa do powtórzenia za rok

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gdańsk. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gdańsk. Plan miasta

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Mierzeja Helska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Helska

Turystyczna mapa Mierzei Helskiej i okolic z aktualnymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje swoim zasięgiem: Jastarnię, Władysławowo, Kuźnicę, Hel, Juratę, Jastrzębią Górę, Karwię, Chałupy, Juratę i okolice Pucka. Rok wydania 2016

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.

Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części zachodniej obejmuje obszar zamknięty przez Skarszew na zachodzie, Kwidzyn na południu, Malbork na wschodzie i Tczew na północy. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Zamków Powiśla, Szlak Grzymisława, EuroVelo 9 i Szlak Kopernikowski. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

Powiśle i Kociewie - cz. wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. wschodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części wschodniej obejmuje obszar zamknięty przez Białą Górę na zachodzie, Kwidzyn na południu i Elbląd na północnym wschodzie. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Żuław Szlak Kopernikowski, Międzynarodowy Szlak Rowerowy R1. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.